Wpis z mikrobloga

Temat jest taki: mam 2 serwisy w jednej domenie (AD np):
- serwis 1 ma włączone anonymous authentication i uderza do serwisu 2
- serwis 2 ma włączone windows authentication
Pytanie jest takie: czy serwis 2 może zidentyfikować i autoryzować request z serwisu 1 jako usera domenowego?
Temat dotyczy aplikacji ASP Core
#dotnet #csharp
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzech_u: serwis 2 widzi request od usera czy od aplikacji? W sensie, serwis 1 robi redirecta w przeglądarce użytkownika?

Windows Auth odpowiada challengem do wysyłającego request, więc co najwyżej serwis 2 będzie widział kontekst maszyny
@Koliat:

serwis 2 widzi request od usera czy od aplikacji? W sensie, serwis 1 robi redirecta w przeglądarce użytkownika?

tak serwis 1 robi redirect w przeglądarce, uderza do serwisu 2 i wraca.
.
.

Windows Auth odpowiada challengem do wysyłającego request, więc co najwyżej serwis 2 będzie widział kontekst maszyny

Hymn tak, też myślałem
@grzech_u: Wiec jak robi redirecta w przeglądarce, user powinien dostać auth prompta albo zrobić SSO jak potrafi. A co się dzieje?

Also, mówię jak to wygladało z perspektywy ASP.NET klasycznego, być może w .Core coś zmienili istotnie w tym zakresie, ale raczej nie sądze
@Koliat: Od razu dostaje 401 od serwisu 2. Dodam, że to testuję na lokalnym środowisku, może też mam jakąś błędną konfigurację. Sprawdzę sobie jeszcze na nowych projektach