Wpis z mikrobloga

Generalnie to mam taki problem, mianowicie samoistnie wyłączają mi się USB (?) w moim PCku kochaniutkim... i albo od nowa się wszystko załadowuje (w głośnikach słyszę dźwięk podłączania), albo restart wchodzi w grę. Ponowne podpięcie urządzeń nic nie zmienia, USBki nie reagują. Do komputera podpięte są: mikrofon, słuchawki, stojak na słuchawki z hubami USB, klawiatura, myszka. Próbowałam już pobierać sterowniki ale to niestety nie zdało rezultatu. To raczej nie będzie istotne ale podrzucę tutaj jeszcze specyfikacje: Płyta - MSI B450-A PRO MAX, CPU - Ryzen 7 3700x, GPU - MSI RTX 2070 Super. #pcmasterrace #software #komputery
Pobierz Molekh - Generalnie to mam taki problem, mianowicie samoistnie wyłączają mi się USB (...
źródło: comment_1608532806A11xHlXT6ThjQChNfPzYmL.jpg
  • 7
@Molekh: ryzeny tak mają. Jeżeli kiedykolwiek działało dobrze to zastanów się co zmieniłeś i staraj się wrócić.

Znane sposoby na obejście tematu (każdemu działa co innego):
1. update biosu zwłaszcza jeżeli jest wersja która wspomina coś o stabilności USB. Niekoniecznie najnowsza wersja będzie tą najlepszą.
2. używanie tylko portów USB3.0/USB2.0
3. używanie ich przez huba z własnym zasilaniem
4. włączenie lub wyłączenie PBO i XMP
5. wyłączenie C states global enable
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Molekh: jakiego masz windowsa? Bo na 7 jest to częsty problem. W menedżerze urządzeń spróbuj znaleźć kontroler USB czy cos tego typu i odznacz opcje "zazwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii", ew w planie zasilania w zakladce ustawienia usb wylacz oszczędzanie energii
@keton22: mnie to zastanawia kiedy ten problem sie pojawil na gen3 ryzenach, czy byl od poczatku? kupowalem ryzena 3600 jeszcze na koniec 2019 i nie spotkalem sie z tym problemem ale czytam juz ktorys raz ze ludzie maja cos #!$%@? z tymi portami usb
@Zerp: ludzie z pewnością skarżyli się w wakacjie i później. Ja się z tym zetknąłem przy okazji Ryzena 5000 ale jak robiłem research wyszło że wcześniejsza seria też ma problem. Na r/amd ostatnio pojawił się wpis żeby przestać wciskać ludziom kit że to ich płyta albo komp i masę osób potwierdza że ma ten problem.
wakacjie i później.


@keton22: hm, czyli wychodziloby ze moze jakas poprawka do usb w biosie/chipset update, przynajmniej ja to tak widze, bo od czasu kupna nic nie updejtowalem i bangla normalnie xD
@Zerp: jest też spora grupa 'u mnie działa' która przyczyniła się do powstania mitów w stylu "tylko Gigabyte jest do dupy" albo "wszystko tylko nie Asus x570". Jak popatrzyłem po biosach to konkrente wersje AGESy naprawiają/psują więc to AMD ma za uszami. Tylko spróbuj to powiedzieć fanbojom.