Wpis z mikrobloga

Kruci nie wiem co robie nie tak, ale mi nie działa pihole.
wrzucam 3 blocklisty z róznych źródeł i aktualizuje pihole -g i niby wszystko cacy, po czym wyłączam adblocki i wchodzę na dowolną stronę i mam reklamy jakby nigdy nic.
DNS ustawiłem i normalnie łączę się z panelem sterowania pihole na rasberry pi na którym dodaje "adlisty".
Ktoś coś poradzi?
#informatyka #linux #rasberrypi #pihole
G.....r - Kruci nie wiem co robie nie tak, ale mi nie działa pihole.
wrzucam 3 block...

źródło: comment_1608378190bxcge4klL4ADq9TiO0aPIu.jpg

Pobierz
  • 25
@Gviazdor: pamiętaj, że pihole nie usunie wszystkich reklam ale mam pytanie czy jesteś pewien, że pihole działa? Mam na myśli czy ustawiłeś DNS (IP pihole) w routerze albo w windowsie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gviazdor: 1. Słabe listy. Pihole dużo wycina ale nie jest alfą i omegą. 2. Wyczyść cache DNS na kompie. Najszybciej? Restart komputera. 3. Jeśli sprawdzasz na telefonie (Android) to on obligatoryjnie sam dopisuje google DNS do adresów otrzymanych w ramach DHCP. Sprawdzane na oneplus 6t i Galaxy note 10plus. Oba oryginalne softy i podsłuchany ruch - DHCP daje tylko mój DNS.
4. Stwórz swoją listę i ja dodaj. Wrzuć w nią
@cziterus: a to nie jest zależne od właśnie filtrów ? skoro śledzenie googla ubijasz filtrami to pewnie niektóre serwery i usługi na tym się opierające ubijasz również ?
@cziterus: Tak, spotkałem się z tym, że asystenci byli ubijani. Wchodzisz na panel Pi-hole -> logujesz się -> Query Log i tam sortujesz sobie. Spróbuj odpalić asystenta i odśwież logi. Ostatnie powinny być związane z tą usługą. Dajesz na nich "Whitelist" i działa.

@Gviazdor: Jaki to router? Jeśli chcesz nadać swój adres DNS w ramach serwera DHCP w routerze, to nie szukaj opcji "DDNS" (to #!$%@? co innego ( ͡