Wpis z mikrobloga

Mirki, chce poprawić jakość dźwięku w muzyce/filmach/grach mając obecnie takie sprzęty:
- Telewizor LG OLED65BXPUA
- Xbox series X

Cel mam taki żeby gry z xboxa + muzyka z apki w tv(spotify) + filmy netflix/hbo i inne z apki z tv dawały maksymalnie dobre wrażenia słuchowe. Przy czym żebym nie musiał się bawić w sterowanie wszystkim osobno, najlepiej z jednego pilota od tv. Budżet to powiedzmy 3-4tys na całość. Mam mocno ograniczone miejsce, salon 23m2, amplituner + dwie waskie kolumny zmieszcza sie po obu stronach szafki rtv, ale musza byc dosyć waskie( po prawej stronie szafki mam 30cm do sciany). Soundbar + subwoofer tez sie zmieszcza pod warunkiem ze subwoofer bedzie po lewej stronie szafki.

1. Robiąc jakiś research ustaliłem że jest cos takiego jak hdmi arc, dobrze rozumiem ze to dziala tak ze jezeli sygnal jest z tv(netflix/hbo) lub z konsoli przekazywany do tv, to tv odbija do hdmi arc ktore moze byc spiete z soundbarem/amplitifierem
2. Zastanawiam sie nad soundbar versus amplituner z kolumnami, co radzicie?
3. Mam obawy o spięcie soundbara innej firmy z lg, czy nie bedzie tu jakichs problemow ze cos nie do końca działa(np brak dolby atmos), to samo w przypadku amplitunera
4. Fajnie jakby byla mozliwosc rozszerzenia o dodatkowe satelitki bezprzewodowo, tak bym mogl za kanapa dać po 1 glosniku z kazdego rogu bez ciagniecia przez salon kabli.
5. moze ktos ma podobny tv i ma już cos rozkminionego - może byc w niższej cenie, 4k to taka mocno napięta górna granica.

#amplituner #stereo #soundbar #dzwiek #dolbyatmos #oled #telewizory
  • 13
  • Odpowiedz
Przy czym żebym nie musiał się bawić w sterowanie wszystkim osobno, najlepiej z jednego pilota od tv.


@Gottek: ok ale będziesz mógł sterować praktycznie tylko głośnością amplitunera, może minimalnie inne funkcje ale i tak będzie to proteza. Przełączanie jakichś trybów dźwięku, zmiana ustawień większa o tym raczej zapomnij. Wtedy się kupuje uniwersalnego pilota i wszystko na nim programuje by móc mieć dostęp do pełnej funkcjonalności.

1. Robiąc jakiś research ustaliłem że jest cos takiego jak hdmi arc, dobrze rozumiem ze to dziala tak ze jezeli sygnal jest z tv(netflix/hbo) lub z konsoli przekazywany do tv, to tv odbija do hdmi arc ktore moze byc spiete z
  • Odpowiedz
@ksiak: wow, dzięki za tak rzetelną odpowiedź. Możliwe ze te bezprzewodowe satelity odpuszcze, chociaż fajnie jakby byla możliwość ich dołączenia póżniej, z kablami zasilajacymi nie ma problemu. Bardziej sie obawiam o ciagniecie z jednej sciany salonu na druga kabli do przesyłu. Faktycznie jeżeli mówisz ze warto poczekać do czerwca 2021 to pewnie tak zrobie i w tych okolicach odezwe się do Ciebie.
  • Odpowiedz
Bardziej sie obawiam o ciagniecie z jednej sciany salonu na druga kabli do przesyłu.


@Gottek: jeżeli tylko masz to gdzie schować to nie ma problemu większego. W zależności od odległości kupujesz kabel 1.5 albo 2.5mm2 miedź OFC który jest elastyczny i sobie go przeciągasz.

Z Atmosem jest jeszcze sprawa, aby to miało sens powinny być głośniki zamontowane w suficie. Są jednak firmy takie jak SVS która ma kolumny dedykowane do
  • Odpowiedz
@Gottek: pilot Magic Remote który masz do TV można praktycznie skonfigurować z każdym urządzeniem. Na pilota zgrywa się wtedy automatycznie konfiguracja pod dane urządzenie. Mam stary zestaw kina domowego BluRay od SONY który jak na moje warunki w salonie i wymagania dźwiękowe w zupełności wystarcza. Mogę pilotem od B9 OLEDa sterować nim bez problemu, również w menu, zmieniać tryby, itp.
  • Odpowiedz
@Gottek: A propo wyboru sprzętu grającego to mój przedmówca już chyba wyczerpał temat. Dobry zestaw z AVR i kolumnami swoje kosztuje.
Ja swoje kino kupiłem na OLX za 100zł XD. Uprzedzając komentarze audiofilów, gra to bardzo przyzwoicie jak na możliwości najzwyklejszych kin domowych, na pewno lepiej niż większość marketowych soundbarów (jednego po zakupie oddałem, bo to kino gra lepiej).

Rozważ taka opcję może :)
  • Odpowiedz
@ksiak: Jedna kwestia jeszcze mnie zastanawia, po co amplitunery maja obsluge hdr10, 8k itd. Czy skoro tv ma to earc to czy w ogole ma sens zeby np konsole najpierw laczyc z amplitunerem a pozniej z tv? a jezeli nie ma sensu to czy warto te wszystkie funkcje w amplitunerze miec? bo na pewno to mocno podbija cene.

Przemyślałem puszczenie tych kabli i moze daloby sie to prosto zrobic w
  • Odpowiedz
pilot Magic Remote który masz do TV można praktycznie skonfigurować z każdym urządzeniem. Na pilota zgrywa się wtedy automatycznie konfiguracja pod dane urządzenie. Mam stary zestaw kina domowego BluRay od SONY który jak na moje warunki w salonie i wymagania dźwiękowe w zupełności wystarcza. Mogę pilotem od B9 OLEDa sterować nim bez problemu, również w menu, zmieniać tryby, itp.


@wiorekogorek: owszem Magic Remote się da skonfigurować, jeżeli potrzebujesz tylko podstawy to ok, przy większej ilości opcji ten pilot ma po prostu zbyt mało klawiszy. Brakuje mu klawiszy przewijania, brakujesz stop, nagrywaj, brakuje możliwości zapisywania makr, brakuje klawiszy funkcyjnych.
Dla porównania, Magic Remote LG:
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71HymszvDRL.jpg
  • Odpowiedz
@ksiak: Na Magic Remote jest jeszcze jeden guzik który na ekranie telewizora wywołuje resztę guzików których brakuje fizycznie na pilocie (reszta klawiszy funkcyjnych, przewijanie, wysuwanie dysku, zmiana ustawień dźwięki i cała reszta która jest normalnie na pilocie od kina domowego). Minusem jest to, że trzeba wywoływać to menu, ale z drugiej strony z tych funkcji korzysta się znacznie rzadziej.
wiorekogorek - @ksiak: Na Magic Remote jest jeszcze jeden guzik który na ekranie tele...

źródło: comment_1608467815bltJc4iBImrEH7j5aWS9AY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Minusem jest to, że trzeba wywoływać to menu, ale z drugiej strony z tych funkcji korzysta się znacznie rzadziej.


@wiorekogorek: to wszystko zależy od tego jak używasz urządzeń. Ja np dość często przełączam tryby dźwiękowe, bez bezpośredniego dostępu nie wyobrażam sobie wygody obsługi. Inna sprawa, że ten pilot skupia się w okół TV, czyli jest pod tym kątem zrobiony. Mnie interesuje amplituner jako główny ośrodek. TV to tylko wyświetlacz i
  • Odpowiedz
Na rynku jest straszny deficyt a ceny są wywindowane. Bierze się to co niestety jest. Sytuacja ma się poprawić podobno w okolicach marca/kwietnia. Dodatkowo obecne amplitunery które mają już obsługę hdmi 2.1 mają problemy z najnowszymi konsolami (Ty masz taką) i dopiero w przyszłym roku ma się coś wyjaśnić.


@ksiak: To znaczy ze nalezy sie spodziewac w przyszlym roku obnizek cen amplitunerow? Mozesz cos wiecej napisac na ten temat?
  • Odpowiedz
To znaczy ze nalezy sie spodziewac w przyszlym roku obnizek cen amplitunerow? Mozesz cos wiecej napisac na ten temat?


@kierownikwykopu: ciężko wyrokować. Nasza inflacja jest bardzo wysoka a sprzęt nie jest produkowany w PL zatem płacimy ekstra. Dodatkowo ten rodzaj elektroniki to już można powiedzieć sprzęt dla specyficznego klienta.
Dorzucić jeszcze trzeba pogłoski o problemach firmy Onkyo która jest właścicielem firmy Pioneer. W tym roku nie pokazali sprzętu z obsługą
  • Odpowiedz