Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem kupna telewizora do ps5. Początkowo chciałem kupić coś taniego ale obsługa 120 klatek/s zachęciła mnie by dołożyć. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy warto dokładać 1tys złoty do OLEDA? No i jakie macie opinie na temat tych 2 telewizorów albo czy możecie polecić coś od siebie. Dzięki :)

https://www.morele.net/telewizor-lg-oled55bx3-oled-55-4k-ultra-hd-webos-5-0-7228829/

https://www.morele.net/telewizor-samsung-qe55q70tatxxh-qled-55-4k-ultra-hd-tizen-7006445/

#telewizory #ps5
Pobierz Flowerboy - Stoję przed wyborem kupna telewizora do ps5. Początkowo chciałem kupić co...
źródło: comment_1608299504kgkTLtdJlxuxWWxgGJUtn9.jpg
  • 17
@rhapthorne: marketingowy bełkot - trochę tak, trochę nie.

@Flowerboy Dla gracza liczą się fakty:
- masz jasny pokój gdzie cały dzień naparza słoneczko to weź QLED, żeby dobrze widzieć obraz (o ile grasz dużo w dzień),
- masz pokój w takim miejscu gdzie słońce mocno nie świeci lub masz rolety, żeby do sesji sobie je zasłonić to weź OLED bo kolory ma dużo lepsze.
Kolejna sprawa, że dobry OLED może być
@Flowerboy: once OLED, always OLED :D
Ja po poznaniu się z OLEDem od LG nie chciałbym innego TV. LG ma super podejście gwarancyjne i nawet jak w starych modelach (np. B7) były wypalenia częściej spotykane to bez problemu wymieniali matrycę. Przy normalnym używaniu serii 9 i X nie spotkałem się z tym, żeby ktoś mocno narzekał na wypalenia w OLEDach. Kiedy chcesz oglądać TV to oglądasz TV, kiedy chcesz grać to
@Flowerboy: Jak będziesz już decydować się na OLEDa ;) to pamiętaj żeby był od LG lub od Sony.
Nigdy, przenigdy od Philipsa.
Ten BX od LG jest bardzo popularny i calkiem dobry.
Z QLEDa bierz model co najmnie Q80 (np. Q80TAT) lub wyższy z uwagi na to że dopiero one mają pełne podświetlenie strefowe a nie krawędziowe. Sprzedawcy będą wciskac Q70 ale bądź twardy.
Kupowałem oba typy czyli QLED i OLED
@Flowerboy kupiłem celowo pod ps5 OLED od LG (model CX za 4900 zł). Obraz wyśmienity. Dziś żona zachwycała się jak dobry jest obraz w czasie słonecznego południa (mamy duże okna tarasowe). Jak oglądałem w markecie Sonyxh90 i Oleda od LG to różnica była ogromna na korzyść Oleda.
@junoreactor: Nie, dlaczego? U mnie działa często tyle i nic mu nie jest (2 lata).
Problematyczne może być wyświetlanie przez tyle godzin jasnych i jednolitych elementów np. elementów UI z gry czy pasków z newsami bo z czasem może pojawić się wypalenie. LG mocno usprawniło swoje matryce i algorytmy odświeżania pikseli, no ale trzeba mieć świadomość pewnych słabości takich matryc.
@Flowerboy: Brałem Q70T i wymieniłem na LG B9. Absolutnie nie żałuję, Oled zjada Samsunga na śniadanie. Jak ktoś wyżej pisał, jak Samsunga to tylko od Q80t wzwyż, właśnie ten mój Q70t z podświetleniem krawędziowym miał dość mocne plamy (przebłyski). Jednak przy tv nie warto brać modeli budżetowych. Mój tata ma Q80t i nie ma żadnych problemów, ale oled wciąż wygląda lepiej.