Wpis z mikrobloga

Czyli rozumiem że jak wartość spółki urośnie to będą mogli wyemitować więcej akcji w przyszłości po mniejszej wartości? Czy kiedy wcześniej kupie te akcje drożej a potem one będą taniej to procentowo nadal będę mieć załóżmy 2% tej firmy?


@pierozkowyviking: poczytaj trochę podstaw na temat giełdy bo to są pytania absolutnie "z czapy". I tak, planuję zarobić na wzroście kursu, a czy się to uda to już inna kwestia.
@jombsik: Jasne że są, nigdzie nie wspominałam że jestem ekspertem, tylko pytam się jak zwykły człowiek czemu tak się dzieje, a jakoś nie widzę odpowiedzi na polskim necie odnośnie tego co zapytałam.

Cytowany tekst... Dodruk akcji nie zawsze jest negatywny dla akcjonariusza, pozornie powoduje zmniejszenie wartości jednej akcji, jednak w dłuższej perspektywie pieniądze pozyskane z emisji mogą dać przedsiębiorstwu nowe szanse rozwoju. ?
@pierozkowyviking: Spółka może wyemitować nowe akcje, żeby pozyskać fundusze na dalszy rozwój.
Przykład: spółka ma 1 mln akcji po 2 zł, postanawia wyemitować kolejny 1 mln również po 2 zł, 2 mln pozyskane w ten sposób idą na inwestycje, rozwój, nowe projekty, firma zarabia. Akcjonariusz, który miał np. 510 tys. akcji miał 51% własności firmy, decydujący głos na walnym zgromadzeniu, po emisji ma już 25,5% akcji, więc teoretycznie mniejszy wpływ na