Wpis z mikrobloga

co wpływa na czas przelewu kawy prócz stopień palenia? zauważyłem że Burundi (4:30) mi się przelewa znacząco dłużej niż inne kawy (3:20). stopień palenia ten sam, palenie pod filtr. do tego też zauważyłem że Burundi jest jakby gęstsza? w sensie ziarno, mniej kawy w młynku przy tej samej wadzę co inne kawy

#kawa
mapache - co wpływa na czas przelewu kawy prócz stopień palenia? zauważyłem że Burund...

źródło: comment_1608279326SHrz9AbdUWwEaa9mcNMLUT.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mapache: Co ziarno to inny czas przelewu. Mimo że np masz wszystko tak samo ustawione kliki na młynku, temperatura wody, filtry itd. Mój sposób żeby czas przelewu był taki sam, niezależnie od ziarna to karteczki na opakowaniach od kawy, wypisuje sobie czas przelewu, kliki i walory smakowe i zmieniam kliki na młynku tak żeby czas przelewu skończył się w okolicach 3 min.
  • Odpowiedz
@Arturrow: zacznę chyba pić więc kawę po kolei paczki. do tej pory to otwierałem wszystkie i piłem jak chciałem. ale jednak w ten sposób nie dobiorę parametrów przemiału do kawy, bo zwyczajnie co chwile je zmieniam
  • Odpowiedz
@sokol1990: O panie, z takim zestawem tych stożków to już bym chyba osiwial przy wybieraniu odpowiedniej wariacji parametrów. Korzystasz z tego? Masz chyba też jxa więc problemów z przemiałem na pewno nie masz.
  • Odpowiedz
@sokol1990: Nie no, proces przygotowywania kawy też bardzo lubię, ale nie ma co kupować gadżetów które nie działają. Z ciekawości zobaczę co to takiego, bo w sumie koncept interesujący.
  • Odpowiedz