Wpis z mikrobloga

  • 0
#pcmasterrace #kartygraficzne Mireczki pomóżcie, kupiłem sobie kartę graficzną RX 570 (zasilanie 8 pin) z zasilacza mam tylko wyjścia 6 pin (Tagan 500W) mam do niego takie ciekawe kabelki (zdjęcie kabli w komentarzu) jak to podłączyć? Są po 2 wyjścia z zasilacza dwa czerwonej dwa zielone na oznaczeniu widać że zielone to zasilanie PCIE A a czerwone PCIE B. Płyta główna tylko jedno gniazdo PCIE pod grafikę. Rozsądnym wydawało by się podłączenie zielonym kablem Czyli PCIE A natomiast on nie ma końcówki 8 pin (tylko 6 pin) z kolei czerwony (PCIE B) ma wyjście na 6 pinów + 2pin jak to podłączyć żeby nic nie spalić przy okazji ? Czerwonym kablem do zielonego gniazda czy czerwonym do czerwonego PCIE B ? Tak jak napisałem wcześniej zdjęcia kabli i gniazd w komentarzu.
  • 13
  • Odpowiedz
@HaSSaN: a na serio, to u siebie mam taki podobny kabel jak ten twój czerwony 6pin+2pin. Po prostu złączyłem go w jeden i tak wpiąłem do 8-pinowego złącza mojej karty graficznej
  • Odpowiedz
z kolei czerwony (PCIE B) ma wyjście na 6 pinów + 2pin jak to podłączyć żeby nic nie spalić przy okazji ? Czerwonym kablem do zielonego gniazda czy czerwonym do czerwonego PCIE B ?


@HaSSaN: 6+2 łączysz ze sobą, pasuje tylko jedną stroną i tym zasilasz grafikę. Czerwone kable dajesz do czerwonego gniazda.
  • Odpowiedz
@HaSSaN: Jeśli ma znaczenie i musi być coś na A to nie odpali, bo zabraknie mu mocy na B. Ale raczej powinno normalnie działać, skoro tak oznaczyli to pewnie masz tam 2 osobne linie 12V - będzie na tabliczce.
  • Odpowiedz