Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka: Majstry i Szefowa z kanału "Co dziś robimy" - czyli najpopularniejsi na youtube właściciele #domza150tysiecy (sami go zbudowali i wykończyli) - odpowiadając w dzisiejszym odcinku na pytania widzów powiedzieli, że nigdy nie rozmawiali z ŁB, nawet przez telefon. Przyznali, że podczas budowy konsultowali się niejednokrotnie z Marcinem z "Marcin buduje", z Przemkiem z Haharbudu, z Brukarzem, z Krzychem z "remont4you", ale z Łukaszem - nigdy. Dziękują, że wspomniał o nich na swoich filmach, i zapraszają do siebie, jak będzie w Łodzi :)

O ŁB jest od 42:48 do 44:08.

#lukaszbudowlaniec
berman - Taka ciekawostka: Majstry i Szefowa z kanału "Co dziś robimy" - czyli najpop...
  • 37
@berman: Mitoman zajęty banowaniem i serduszkowaniem w koparce to nie miałby czasy, niedawno zrobiliśmy listę czego nie zrealizował i w ostatnim filmie odnosił się do kominów których miał być dystrybutorem tylko na necie nigdzie oficjalnie jego adresu nie ma jako punkt partnerski czy coś w tym stylu
I może dzieki temu ze doradzał im kto inny maja chociaż docieplony belki. Farmazon pewnie tnie filmy tak żeby pokazać jak szybko i dobrze zrobił schody xd wytłumaczcie mi sukces tego projektu „dom za 150 tysięcy”. Jest wiadome ze 150 tysięcy nie jest aktualne. Tani w utrzymaniu? Teraz każdy jest teoretycznie taki. Nie rozumiem fenomenu kurnika
@adambudowlaniec: dom jak dom prosty w budowie i nie za duży a teraz luzie budują 100-120 m2 oczywiście są tacy co budują większe ale tendencja jest właśnie jest taka, mnie natomiast dziwi jedno dlaczego ludzie nie ida do architekta i nie mówiła że chca mieć mniej więcej coś takiego? Ja za swój indywidualny projekt w 2018 płaciłem 4k a gdybym zabrał od jakiegoś archon czy extradom to 3k projekt i adaptacja
@PlatinumSilver: 4k za projekt indywidualny? Albo euro albo 1 z przodu ci uciekła. Tyle kosztuje adaptacja przy niewielkim zakresie zmian a nie projekt indywidualny. 1k za adaptacje? Mapa do celów projektowych kosztuje min. 500 i zostaje ci 500 zł do podziału dla architekta, konstruktora, projektanta branży sanitarnej, drogowej i elektryka. Po stówce na łeb. Interes życia!
@chris_mack: No dobra, to w adaptacji nie robimy żadnych zmian, tylko wszystko jak w oryginale. A potem przecież KB wszystko sobie zmieni, słupy przesunie, okna przeniesie, strop zmieni i tak dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po co ludzie robią to wszystko przy adaptacji? Strata pieniędzy!
@chris_mack: ukaszku w 2018 nie było potrzeby projektu elektryki ;) itp to było. Chyba od 2019 ale mniejsza, i nie euro, płaciłem 4000zł polskich za projekt indywidualny tak powtórzę jak ty fukswoi 4000 TYSIĄCE ZŁOTYCH , może u was jest drożej może pytałeś tylko jednego architekta ale popytaj to się dowiesz ;)
Pozdrawiam życzę miłego dnia i czekam na film z więźby tradycyjnej bo takie smutne czasy przyszły to jakaś komedia
@kowal02: następny mundruś. O strefach klimatycznych coś słyszałeś? O obliczeniach obciążenia cieplnego słyszałeś? A wiesz jaki wpływ na obciążenie cieplne ma lokalizacja budynku w danej strefie i jego usytuowanie względem stron świata? O przyłączach wod-kan, gaz, elektrycznych czy teletechnicznych słyszałeś? O warunkach zabudowy albo planie miejscowym słyszałeś? A to i tak nie wszystko co należy uwzględnić w projekcie budowlanym. Wbij sobie do łba i nie tylko ty, że każda branża w
@chris_mack: Typie, czytaj dobrze co napisałem. Robimy tylko adaptację tego co wymagane i niezbędne, ale wszystkie rzeczy opcjonalne jak na przykład strop, okna, słupy przecież może nam zmienić KB idąc twoją logiką xD To po co ludzie płacą za to przy adaptacji, jak KB może na szybko przeliczyć? xD