Wpis z mikrobloga

#prawo #nieruchomosci #komornik
Mój dłużnik przejal nieruchomosc w spadku. Sad wydal juz postanowienie na ten temat. Dzownilem do komornika aby to zglosic. Ten kazał mi skladac wniosek do ksiag wieczystych aby zaktualizowali jej tresc bo w dalszym ciagu widnieje w nich poprzedni wlasciciel a nie moj dluznik i dopiero po aktualizacji zlozyc wniosek do komornika o zlicytowanie. To normalna procedura? Ile to moze trwac? Jak moge zabezpieczyc sie przed tym zeby dluznik nie sprzedał w miedzyczasie tej nieruchomosci?
  • 12
  • Odpowiedz
@theoforos1: Czyli wielki pan komornik moze jedynie robic sobie przelewy z zajetych kont bankowych popijając kawke? Jezeli ma papier z postaniwieniem o przyjeciu spadku to nie moze zająć dzialki? Jak wyglada proces aktualizacji danych w ksiedze? Ile to trwa/kosztuje?
  • Odpowiedz
@Quest: jezeli on kupil u notoriusza , to notariusz robi to z automatu . zadzwon i spytaj u notariusza. mi np zaktualizowali ksiege po tygodniu w slupsku . w krakowie pol roku minelo i jeszcze nie ma wpisu..
  • Odpowiedz
@Quest: a jest jedynym spadkobiercom ? zadzown do radycy prawnego , notariusza . taka porada kosztuje 100-200zl a w chwile masz jasnosc sytaucji. komornik to ma to generalnie w dupie - a w czasach covidu to wogole wszystko mega utrudnione.
  • Odpowiedz
@Quest: komornikowi to najlepiej jakbyś na tacy podał wszystko, to wtedy on ściągnie ale w pierwszej kolejności swoje koszty pokryje. #!$%@? #!$%@?.
jak ma gostek obstawione konta przez komornika to będzie próbował sprzedać za gotówkę do ręki, nie bój nic, bo dłużnik już kombinuje jak cię #!$%@?ć na hajsie
  • Odpowiedz
jak ma gostek obstawione konta przez komornika to będzie próbował sprzedać za gotówkę do ręki,


@TheDzions: Kiedyś okazało się, że ja kupiłem mieszkanie od gościa co miał długi. Dzień przed podpisaniem umowy założył nowe konto bankowe w banku w którym brałem kredyt, podejrzewam, że jak tylko kasa wpadła to przerzucił dalej czy zamówił wypłatę..
  • Odpowiedz