Wpis z mikrobloga

W ramach odtrutki, chciałbym napisać o św. Graalu, który dziś do mnie przyszedł - Armafie CDNIM Limited Edition Parfum. Zachęcony taką oto opinią, którą ktoś wkleił na perfuforum:

What can I say about this version?! It's AMAZING! It's not like the other Eau de Parfum, so don't confuse the two. The Limited Edition is THE CLOSEST thing to Aventus. Period. It's more Aventus than current batches of Aventus are! Literally. I haven't smelled any batches of Aventus in the last year that can compete with CDNIM Limited Edition in terms of scent profile and balance, nor projection and longevity. There's more vanilla in this version than the other EDP version, just like newer batches of Aventus, and the scent overall is much higher quality than the current CDNIM EDT version. Perfect performance, perfect projection.


postanowiłem zamówić tego gagatka w ciemno. Porównuje go właśnie z Aventusem 19S01, którego niedawno tu rozbierałem i co mogę powiedzieć - jest lepszy od oryginału! Więcej w nim owoców, czuć porzeczkę, ananasa i wanilię, gdzieś w tle majaczy brzoza i trochę cytryny; ma taki letni wydźwięk. 19S01 jest znacznie bardziej waniliowy i ugrzeczniony, pasuje na późną wiosnę lub wczesne lato ok 20 C. Trwałość trudno mi jest ocenić, ale po tłustej plamie, którą zostawił przewiduję moc. Dodatkowo jest to najlepszy Armaf, jakiego miałem okazję poznać spośród: CDNIM sprzed 2018, CDNIM po 2018, CDNIM EDP, Milestone'a, Sillage'a i Tres Nuit - w każdym coś było nie tak: dawały syntetykami, składniki były słabej jakości, albo coś po prostu kompozycyjnie nie grało w porównaniu do oryginałów.

Dodatkowo perfumy są bardzo fajnie zapakowane, butla nie daje tak cyganerią, jest solidna, dobrze pomalowana i ten medalik z przodu nie odkleja się (przynajmniej jeszcze nie zdążył). Mam też nadzieję, że polali 105 ml. ʕʔ

Myślę, że osoby, które się sfrustrowane obecnymi parametrami Aventusa (np. 10th Anniversary) i lubią owocowe batche, będą tym Armafem zachwycone; dla tych, którzy preferują starsze, dymno-brzozowe batche dobrą opcją będzie ponoć EDP:

The EAU DE PARFUM version smells EXACTLY like my 2016 bottle! And I mean EXACTLY! I've tested them side by side over and over again and can't detect a difference. Same super smoky scent, same beastly performance, very leathery and lacking the heavy vanilla, just like the old stuff (which I liked)... the ONLY difference is that the new EDP version actually soaks into your skin! (Something the vintage stuff never did, and it would rub off on everything). So, if you're looking for the CDNIM of old, look no further, you've found it! AND - it comes in two lovely sizes! A super large 5oz 150ml bottle, and the mother of all things awesome, a HUGE 6.7oz 200ml bottle!


Mam jego odlewkę u rodziców, ale szczerze nie pamiętam jak wypadał, chociaż z tego co pamiętam był mocno syntetyczny i cytrynowy. Zdaje się, że ktoś go rozbierał nawet tutaj. Jeżeli ktoś nie lubi cytryny i/lub syntetyków to zwykły CDNIM jest moim zdaniem spalony.

Gdyby ktoś chciał, to będę mógł odlać 20 ml za 1,9 zł / ml; jeden gość na perfuforum się zadeklarował, ale nie odpowiada, więc gdyby się zwolniło to chętnie poleję i puszczę cebulomatem.

A i ofc można go wyhaczyć taniej niż na Notino. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale flaszka prezentuje się w realu równie ładnie co na załączonej fotce.

#perfumy #recenzja #aventus
thefifthhorseman - W ramach odtrutki, chciałbym napisać o św. Graalu, który dziś do m...

źródło: comment_1608061267nMhbqHc58CTPhsBQPucAr2.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • 3
@the_fifth_horseman: do mnie ostatnio dotarła wersja EDT i jestem zachwycony. Nie czuję syntetyczności jakoś specjalnie, ale nie jestem też wybitnym znawcą. Otwarcie ma faktycznie cytrusowe, ale w mojej opinii poszerza to ich uniwersalność, bo na solidne lato też dadzą radę.
Krótko mówiąc jestem mega zadowolony, świetnie wydane pieniądze. I jakie parametry!
  • Odpowiedz
@the_fifth_horseman: dałbyś radę wkleić zdjęcie spodu flakonu albo chociaż batch podać? Bo osobiście brałem swój egzemplarz w wersji 105ml właśnie z mall.pl i albo na mnie parametrów nie ma powalających albo nos mi się szybko przyzwyczaił do zapachu.
  • Odpowiedz
@studentskyyy: ten limited na tobie 2h siedzi? bo na mnie EDT tez cos kolo tego i jedynie to powstrzymuje mnie przed zakupem tej limited, jak ktos ma to chetnie bym przytulil z dyszke na testa, albo chociaz pione
  • Odpowiedz
@the_fifth_horseman: mam z ostatniej promki z malla, inny batch, ale też 10/2020.

Jest naprawdę spoko. Robiłem porównanie aventus z dekantu z tym byczkiem i parametrowo wygrał armaf choć to pewnie kwestia wielkości chmury.
U mnie aventusowe odlewki jakie mam siedzą na mnie spokojnie po >10h. Raz dostalem komplement ok. 18 przy aplikacji o 7 rano (ʘʘ)
Zatem wygląda na to, że armaf powinien mieć podobne parametry przy
  • Odpowiedz