Wpis z mikrobloga

@CZARNYCZAREK: szczerze to nie wiem co to jest śmiesznego. Ludzie biorą kredyty konsumpcyjne, wydają pieniądze bez sensu. Z drugiej strony nie starają się o podwyżki, i czekają na to, aż się stanie jakiś cud. Obrazek całkiem adekwatny.
  • Odpowiedz
@CZARNYCZAREK: pomimo prostoty i pozornej śmieszności to całkowita prawda. Czy coś się nie zgadza? To oczywiście ogromne uproszczenie, ale "wydawaj mniej" oznacza również "poszukaj oszczędności". Nie zliczę ile już razy pomagałem znajomym zaoszczędzić trochę kasy. Wyszukanie dobrych/nowych ofert abonamentowych może już Ci przynieść nawet kilka stów miesięcznie. Konsolidacje kredytów, tańszy wynajem mieszkania itd. itd. Nawet głupie zapytanie podczas zakupów "Czy otrzymam jakiś rabat" może przynieść Ci zysk. Przecież takie pytanie nic
  • Odpowiedz
@CZARNYCZAREK: bardzo proste, zawsze da się np. bardziej energooszczędne żarówki, kupić tańsze jedzenie etc.
Co do zarabiania już trudniej, bo trzeba zmienić pracę/awansować/dokształcić się, a p0lakom robakom się nie chce xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kogut_20: bla bla żryj gruz pracuj 12 h dziennie założ firmę beek

@CZARNYCZAREK: w cymbał się #!$%@?. Wydanie mniej to nie koniecznie żarcie gruzu. To bardziej przemyślane wydatki i tyle. Wiadomo że nie można bez końca ich ścinać ale ilu ja np. widziałem ludzi którzy płacza że dużo na jedzenie wydaje, a tu się okazuje że jak nie pyszne to jakieś gotowce. Tak jakby ich usmażenie kurczaka przestało.
Tak samo
  • Odpowiedz
@CZARNYCZAREK: śmiejecie się ale wydawanie ponad stan to choroba naszych czasów. I nie chodzi o to ze #!$%@? się zarabia czasami i nie da się oszczędzać ale po prostu wywala się kasę jakby się ja miało.

Kiedyś pracowałam z koleżankami na tak samo płatnym stanowisku i żyły od pierwszego do pierwszego bo przewalały na imprezy co weekend, a to jakiś ciuch i kawusia, i cyk wypłaty nie ma. I nie ma
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: o to to
+ ludzie biorą jakieś rzeczy na kredyt, których kompletnie nie potrzebują, co 2 lata zmieniają telefon, najczęściej też ponad ich budżet. Do tego Polacy mają manie kupowania aut premium, na utrzymanie których nie mają pieniędzy.
  • Odpowiedz