Wpis z mikrobloga

#laptopy #laptop #allegro
Cześć Miry.
Potrzebuję nakierowania, bo się słabo na tym temacie znaju. Laptop dla partnerki jako prezent świąteczny, będzie użytkowany właściwie tylko do netu/filmów/netflixa/przeglądania zdjęć kotów. Wymagania:
- nowy
- budżet max 3200 pln
- z allegro od jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy (chcę skorzystać z allegropay i wziąć na 3 raty)
- miło by było jakby sprzęt wytrzymał przy normalnym użytkowaniu ze 3-4 lata i za te 3 lata nie był kompletnym wozem z węglem (gdzieś tam mi mignęło, ze jakieś modele mają problemy z zawiasami/przegrzewaniem - laptop ten będzie raczej do użytku łóżkowego ( ͡~ ͜ʖ ͡°) )
- 14-15 cali, matryca matowa, dobra rozdzielczość, no bo do filmów w końcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pewnie z 8Gb ramu, bluetooth, cd/dvd zbędne
- ssd (nie musi być "dysk tysionc")
- win10
- marka chyba najchętniej Lenovo, ale to chyba dlatego, że partnerka dwa ostatnie laptopy miała od nich i siła przyzwyczajenia
Wiem, że mogę sobie to wszystko ustawić w filtrach na alledrogo, ale problemem jest dobór procesora i grafiki, bo te i3, i5, ryzeny itd niewiele mi mówią i zakładam, że jest konieczność rezygnacji z jakiegoś parametru na korzyść innego by zmieścić się w budżecie. Pomożecie?
  • 3
@PodjadamKotuZKuwety: w tym budżecie możesz próbować szukać na promce jakiejś laptopa z i5-9300 lub i5-10300 ewentualnie jakiś ryzen 3750 do tego GTX1650. 1650ti niestety raczej bez szans. Najlepiej to szukaj w sklepach z elektroniką typu euro czy media. Z tego co zauważyłem najtaniej będzie na rtv euro agd lub oleole. W godzinach wieczornych i nocnych jest tam nocna promocja, ewentualnie promocje na weekend. Jak bardzo Ci zależy to mają też raty