Wpis z mikrobloga

Miraski i Mirabelki, jakoś w 2k12 oddawałem krew z tym, że w innym RCKiK niż obecnie i te oddania nie są wliczone, bo naleza pod inny region niz ten w którym obecnie oddaje. One przepadają czy jest szansa je zaktualizować i doliczyc do obecnych? #krwiodawstwo
  • 13
@Insane_Mike: Dobre pytanie. Myślę, że jak pojedziesz do tego RCKiK i weźmiesz kwita o ilości oddanej krwi, bo na pewno mają to gdzieś w bazie, to będzie to podstawą do zaliczenia tej objętości do sumarycznego litrażu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Strasznie mnie zdziwiło jak wbiłem na stronę RCKiK


@Insane_Mike: Ja to chyba się zatrzymałem na zliczaniu w książeczce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Macie jakieś systemy, gdzie można się zalogować i zobaczyć ile się już oddało? Gdzie takie cuda?
@Insane_Mike: To generalnie nie przejmowałbym się aż tak, co tam Ci się wyświetla. Wątpię, by dodali Ci donacje "z kraju" do bazy danych w RCKiK poznań. Przez "zaliczono mi" rozumiałem zliczanie litrażu na potrzeby odznak, czy darmowej komunikacji. Ale nikt tych donacji do warszawskiej bazy danych nie wpisywał.
@Insane_Mike: Poza tym "już za lat parę"* ma powstać centralna baza danych krwiodawstwa, i te systemy regionalne będą zmigrowane. Więc pewnie odnajdą się w systemie te Twoje stare donacje. Książeczkę na Twoim miejscu miałbym ze sobą w momencie składania wniosku o pierwszą odznakę. Różnie to się odbywa w różnych rckik, w niektórych samemu trzeba złożyć wniosek o odznakę w PCK. W Warszawie się to odbywa w rejestracji rckik - pani w
@Insane_Mike: A na marginesie, to pomimo że już podobno nie wydają książeczek, to i tak jeśli masz taką książeczkę, to pieczątkę dostaniesz. W Warszawie zbieram pieczątki do książeczki RCKiK Lublin i nie ma z tym problemu. Dzięki temu wszystkie donacje są w jednym miejscu i w zasadzie zliczanie następowało wyłącznie na podstawie tej jednej książeczki, gdzie mam pieczątki ze wszystkich donacji z dowolnych RCKiK, w jakich oddawałem. Może poproś, żeby Ci
@Insane_Mike: Jak zliczą Ci z książeczki to będzie dobrze, jak nie to będziesz musiał wziąć zaświadczenie o ilości oddanej krwi z poprzedniego RCKiK. Podobno listownie wysyłają, ale nie brałem nigdy.

A system ogólnopolski ma być w podobno w połowie 2022 roku..