Wpis z mikrobloga

Nie wiem co o tym Cyberpunku myśleć.
Technicznie to gra do praktycznie re-factoringu (RTX3080 here), gdzie tekstury ładują się z dupy zaraz przed moim nosem z użyciem SSD. Jednocześnie gra wygląda bardzo dobrze, zwłaszcza z RT włączonym, ale tutaj z kolei kłaniają się problemy z DLSS - jakich ustawień nie użyję to występuje ghosting (sprawdzałem różne sterowniki). bez DLSS i bez RT, bo za bardzo zjada mi FPSy, niemniej gra wygląda super, ale bez niczego co usprawiedliwia tak wysokie zużycie zasobów PC. Jednocześnie questy poboczne są bardzo nierówne, większość to "wbij się do bazy i coś zabierz", jednak część to oddzielny można powiedzieć "wątek fabularny", który daje nam dodatkowe opcje i jest jednocześnie dobry, rozbudowany, długi oraz ciekawy.

Bugów (takich dających się zauważyć) naliczyłem sześć:
- jeden z pałeczkami jak Jackie żarł chińszczyznę
- drugi jak się broń dokleiła do bioczipa
- Vi prowadząc auto mi zrobił jezuska lub jak kto woli Tytanika, tj. wstaje z siedzenia i rozkłada ręce i tak jedzie przez ułamek sekundy
- postaci przechodzące przez ściany
- ładujące się tekstury przed oczamami gracza (używam dobrego SSD, Ryzen 9 5900x oraz RTX 3080)
- ghosting za pojazdem i rozmycie przy użyciu DLSS (obojętnie jakie ustawienia, czy jakość czy wydajność czy tryb zbalansowany), zwłaszcza widać to przy jeździe samochodem i kamerze z perspektywy z trzeciej osoby. Bez DLSS wszystko jest ostrzejsze, lepsze. Nie wiem czy tu zarzuty kierować do CDPR czy do Nvidia. W związku z czym zrezygnowałem z RT na rzecz ustawień ultra bez DLSS - gra wygląda ostrzej, mniej wizualnych "udziwnień/bugów/rozmycia", aczkolwiek to chyba najlepsza gra, w której dodano i dobrze pokazano/wykorzystano śledzenie promieni, więc trochę szkoda.

Jednocześnie na żadne z powyższych nie znalazłem rozwiązania.

Wracając do wątku - misje poboczne poza niektórymi są bo są. Wypadało je dodać, natomiast te wyjątkowe są powiązane z postaciami z wątku fabularnego i są bardzo dobre.

Główny wątek jest świetny, skłania do przemyśleń, bardzo ciekawe dialogi i świetnie napisane postaci.

Reasumując - gdyby nie bugi to 9/10 (gdzie RDR2 i Wiesiek to 10/10), natomiast po kilkudziesięciu godzinach mogę stwierdzić, że 7.5/10. Bo grałem zarówno w GTA V, Wiedźmina, RDR2 jak i Fallouty i Cyberpunk jakoś zbyt wielu bugów w porównaniu do tych gier na PC nie ma, ale też zadania poboczne, cały świat i to jak on "żyje" nie jest do końca wiarygodny. Praktycznie świat ma zadania dodatkowe, które na nas czekają, ale zwykle są to zadania powtarzalne i nudne, poza tymi wyjątkami gdzie wykonujemy sidequesty dla postaci , które poznaliśmy w wątku fabularnym.

Myślę, że dlatego, iż Cyberpunk był dla Redów wyzwaniem, dobrze będzie dać im drugą oraz trzecią szansę, aby wykonać kawał dobrej roboty jak z Wieśkiem trzy. Dlatego niecierpliwie czekam na pacze, dodatki oraz kolejną część.

#cyberpunk2077 #cyberpunk #cdprojektred #gry #pcmasterrace