Wpis z mikrobloga

Czy w przypadku gdy #prawojazdy wygasło mi 1,5 roku temu (wada wzroku) to powinienem obawiać się, że zostanę powtórnie skierowany na egzamin? Miał ktoś podobną sytuację? Z tego co znalazłem w "googlach" to zdania są podzielone.
  • 8
dy wygasło mi 1,5 roku temu (wada wzroku) to powinienem obawiać się, że zostanę powtórnie skierowany na egzamin? Miał ktoś podobną sytuację? Z tego co znalazłem w "googlach" to zdania są


@3Djdjfjw482: wydaje mi sie ze nie.... egzamin ma pelnic role werfyfikacji umiejetnosci jazdy, a te masz, wiec po co znowu? Lekarz powinien wystarczyc.
@swiniakstatysta @ulsterboy dzięki za odpowiedzi.

Zaniepokoił mnie ten fragment znaleziony na forum:

UOKP
Art. 102.
1. Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy lub pozwolenia
na kierowanie tramwajem, w przypadku gdy:
1) upłynął termin ważności prawa jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem;
[...]
2. Zwrot zatrzymanego prawa jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem następuje
po ustaniu przyczyny zatrzymania oraz po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej.
Jeżeli od dnia zatrzymania prawa jazdy lub pozwolenia
@3Djdjfjw482: idziesz do wydziału komunikacji i składasz wniosek o wydanie prawa jazdy i zaznaczasz na formularzu, że zostało Ci zatrzymane prawko Musisz tylko zrobić badanie wzroku u orzecznika, mi też zatrzymali w ten sposób, spóźniłem się o tydzień.
@ulsterboy: no tak, wiem jak wygląda cała procedura. Tylko boje się, że mi wystrzelą z takim czymś co wkleiłem w poprzednim poście. Mówiąc, że spóźniłeś się o tydzień masz na myśli [+7 dni] czy [+1 rok + 7dni] od daty wygaśnięcia prawka?