Wpis z mikrobloga

@dzej: @Mirkomil: Ok popatrzyłem na to chwilę dłużej i już chyba wiem. Szczególnie nie rozumialem po co łączyć prewody (N+T) na 2 obrazku przy 400V.
Jak dobre rozumiem, płyta wykorzystuje tylko 2 z 3 faz a przewody niebieski i szary zmostkować ...??
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wittorio007: odpowiem sobie i może dla potomnych.

Poza tymi schematami w instrukcji nie ma słowa o tym jak działa ta płyta. A wystarczyłoby 1 zdanie, że wykorzystuje 2 fazy 240v.
A tak w Polska instrukcję wklejają rozwiązanie z innych krajów a podłączenie nazywają 380-415 3n. Jak ni wuja ta płyta nie wykorzysta trzech faz a w szczególności napięcia międzyfazowego.

Nie jestem specem ale po szybkim guglowaniu znalazłem troszkę lepsze
  • Odpowiedz
@Mirkomil: gdzie jest taki trend i po co mają być zdublowane? W praktycznie każdej nowej inwestycji deweloperskiej doprowadzone masz 5x2.5 czyli trzy fazy, N i PE.

@wittorio007: potencjalnie niebezpieczny opis bo szarym przeważnie idzie trzecia faza. Trzeba się orientować co się podłącza
  • Odpowiedz
@prawo_jazdy_w_chipsach: przecież widzisz jakie podłączenie zaleca producent. 5x2,5 zgadza się, ale producenci zaczęli już jakiś czas temu zalecać podłączać 2x2,5 do N

Z uwagi na występowanie nakładających się harmonicznych stwierdzano występowanie na N prądów większych niż fazowy.

Dlatego też zalecane jest podłączenie przez elektryka, skąd biedny użytkownik ma wiedzieć co jest na szarej żyle
  • Odpowiedz
@Mirkomil: to ciekawe, nie wiedziałem o tych zaleceniach. W teorii dwie składowe harmoniczne przesunięte o 120 stopni nie zsumują się do większego prądu na N. Ale pewnie w praktyce wychodzi inaczej.
  • Odpowiedz