Wpis z mikrobloga

#raspberrypi

zakupiłem sobie RPi 4B + zestaw startowy grove pod RPi i na początek robie kopiuj wklej z tutoriala forbota (link)

No i mam problem bo uruchomieniu skryptu wykrywa tylko 1 ruch i uruchamia przekaźnik, ale gdy np. machnę drugi raz ręką na sensorem PIR to już tego nie wykrywa. Jakiś błąd w skrypcie?

Skrypt jest identyczny z tym co jest na stronie.
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_zajety_sic: nigdy takiego nie widzialem wiec nie pomogę. Taki najprostszy najpopularniejszy ma dwa pokrętła do ustawienia. Jedno jest od czułości a drugie od tego ile czasu wysyla high po wykryciu ruchu.
Moze ten ma jakiś downtime długi bardzo.
@daczka92: Ten niestety nie ma żadnego fizycznego potencjometru :/

Zostawię sobie go na później najwyżej. Póki co zaczynam zabawę z LEDami WS2813.

BTW. Wiesz może gdzie moge znaleźć jakieś polskie community do RPi? np jakiś kanał na discord czy coś? albo skąd czerpać cała wiedzę? może być po angielsku, byle używali pythona.
@To_ja_moze_pozamiatam: doczytałem na stronie producenta ze można zmieniać czułość po przez podniesienie plastikowej obudowy czujnika lub po przez wlutowanie potencjometru na tyle płytki... Fajnie tylko że podniesienie tej obudowy nic nie zmienia i jedyna opcja to wlutowanie potencjometru którego póki co się nie podejmę :/ Najwyżej później sobie zamówię już z wlutowanym potencjometrem.