Wpis z mikrobloga

Gacek, nietoperz, batman. To określenia dalekoobserwatorów z podkarpackiego na słońce zachodzące za odległymi Tatrami. Tutaj do Łomnicy i Sławkowskiego szczytu, za którymi zachodzi zachodzi słońce jest odpowiednio 145 i 149 kilometrów.
Na punkt obserwacyjny jechałem bez większych nadziei na sukces. Patrząc na mapy satelitarne domyślałem się, że Tatry się pokażą, ale nie byłem pewien czy zobaczę tarczę słońca, bo jednak w okolicy Tatr było nieco chmur. I co? Udało się. Doskonale widoczna tarcza słońca pomiędzy Sławkowskim i Łomnicą. Lepiej nie mogło się ułożyć. Do tego ten domek na wzgórzu. Odnosi się wrażenie, że góry są tuż za nim.
Link do wpisu na blogu: https://witoldochal.blog/2020/12/12/tatry-z-przedmiescia-czudeckiego/

Mój tag: #comisienawineloprzedobiektyw

#dalekieobserwacje #tatry #gory #fotografia #hobby #pasja

Zdjęcie z początku grudnia.
vitoosvitoos - Gacek, nietoperz, batman. To określenia dalekoobserwatorów z podkarpac...

źródło: comment_160778563706RYswF3znD2fmKvgVb5i8.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@bitcoholic: Domyślam się, że żart, ale: wprost przeciwnie ;) Jakby się zastanowić, jak wysoko Tatry powinny wystawać ponad te górki na bliższych planach, gdyby Ziemia była płaska, to by się okazało, że o wiele więcej. Robiłem kiedyś kilka takich analiz i czasem to potrafi fajnie wychodzić.
Jeśli @vitoosvitoos poda dokładne współrzędne geograficzne miejsca, z którego robił zdjęcie, to mogę zrobić symulacje widoku na płaskiej i na kulistej Ziemi i będzie porównanie
  • Odpowiedz