Wpis z mikrobloga

@znkk: haha, mieszkałam trochę dalej, ale te okolice to chyba największa patola - no mieszkałam prawie wszędzie w KRK i tylko tam mnie budziły patolaki-więzienniaki, najgorzej po meczach.
Jak oglądałam tam mieszkania kiedyś do kupienia, to nawet Pani agentka nieruchomości tak delikatnie wypytywała czy mi się ta okolica podoba, nie chciała wprost powiedzieć, że to patolarnia xDD
@Bellie: kiedy to było ? Z czasem może się to zmieni/zmieniło. Chociaż Dąbie pomimo, ze drogie to dalej patologiczne.

@Sl_w_k_1: jak skoncza 29 i tramwaj to w koncu tam bedzie jakas infrastruktura. Obecnie to szkoda w ogole komentowac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@znkk: mieszkałem na Słomczyńskiego 3 lata, zaraz obok żabki, w sumie jakieś darcie mordy zdarzyło się w tym czasie kilka razy. Ale fakt, infrastruktura tragiczna, to był główny powód, by się przeprowadzić
@znkk: no z pół roku temu xD a co do Dąbia i Starego miasta - tam jest dużo 'rdzennych' mieszkancow i mieszkań socjalnych stąd taka patologia. Ja ogólnie mam wrażenie, że pół KRK to jakieś mieszkania socjalne, w sensie nie takie, które ludzie nabywali w czasach PRL-u, tylko dosłownie socjalne - dla bezrobotnej biedy. W sumie nie rozumiem tego trendu i czemu te okolice są dla biedoty - przez to w
Ja ogólnie mam wrażenie, że pół KRK to jakieś mieszkania socjalne, w sensie nie takie, które ludzie nabywali w czasach PRL-u, tylko dosłownie socjalne - dla bezrobotnej biedy. W sumie nie rozumiem tego trendu i czemu te okolice są dla biedoty - przez to w centrum dzieją się rzeczy, które dziać się nie powinny.


@Bellie: co xd?

Nie dość, że piszesz o czymś, co jest tylko "Twoim wrażeniem", a nie ma
@BrockLanders: nie, na Starym Mieście są mieszkania socjalne i to dosyć sporo. Latało jakiś czas temu nawet do sprzedaży takie mieszkanie przy plantach - jeśli dobrze pamiętam to mogła je jedynie kupić osoba, która nie osiągała więcej niż x zł na rękę. Nie wiem na jakiej zasadzie to ktoś sprzedawał, ale ten pułap płacowy był.
@BrockLanders: Bellie ma racje. W centrum jest zaskakująco sporo mieszkań socjalnych w kamienicach.

@Bellie

Czyli dalej lina na Gorce. Z tym tramwajem i przebudowaną wylotówką zapowiadała się jako nawet fajna opcja na mieszkanie no ale nie jezeli temat patoli jest ciagle aktualny.
@znkk: ogólnie ja dużych problemów z tą patolą nie miałam, wszędzie poinstalowano kamery i był nawet spokój, uaktywniali się głównie po meczach - kilka razy się budziłam w nocy bo darcie ryja, ale tak na co dzień było ok. Nie wiem jak to wygląda w wypadku facetów i tym słynnym "za kim jesteś?" - no ja jako kobieta byłam ogólnie rzecz biorąc ignorowana, więc w miarę bezpiecznie się czułam.
Z tramwajem
@znkk
@Bellie Ja mieszkam w centrum i serio tu nie ma już wielu mieszkań socjalnych, bo wiele kamienic zostało teraz wyremontowanych i służą jako b&b. Jeszcze 10 lat temu było inaczej, ale od tamtej pory wiele się zmieniło.