Wpis z mikrobloga

Październik 2020, Łukasz Budowlaniec:
Zaczynamy nowy siódmy sezon, będę budował "Dom w Sasankach 4" z projektu firmy ARCHON, na przykładzie tego domu pokażę wam dużo nowych rzeczy: inne fundamenty, monolityczne schody, strop, a przed wszystkim więźbę dachową, którą wykonam po raz pierwszy i to innymi narzędziami niż inni! Oglądajcie sezon siódmy, będzie ciekawie, oprócz filmów będę też wstawiał zdjęcia z tej budowy na dysku google.

Listopad 2020, Firma Projektowa ARCHON:
Na filmie, do którego link dostaliśmy, jest budowany całkiem inny dom niż "Dom w Sasankach 4". Nie możemy się zatem wypowiadać na temat poprawności/jakości budowy.

Marzec 2021, Ukasz Shadowbaniec:
Tutaj macie fotkę, jak wygląda skończony SSO "Domu w Picikłakach 2". Nie nagrywałem, bo mi się bateria skończyła, miałem dużo papierkowej roboty, chciałem odpocząć od jutuba, a poza tym tam nic nowego nie było, wszystko już widzieliście. Fuks, zostań! Zostań!!!

#lukaszbudowlaniec
  • 16
  • Odpowiedz
@berman niestety gość jest skończony liczyłem że weźmie odpowiedzialność jak to często pompatycznie mówił i wypowiadał się o fachowcach którzy coś spierdziela i uciekną
  • Odpowiedz
@berman coś tam był film o planach na 2021 ale nie chciało mi się nawet oglądać. Liczyłem na show w Dębnie a tu próba fikołka i ładowanie na mordzie i przerwa od YT zapowiadana jeszcze bardziej jak ten nowy sezon
  • Odpowiedz
@chris_mack no nie wiem np przyznać się że #!$%@?ł zbrojenie w ławie, odbanowac tych co raczyli to zauważyć i wytknąć, pokazać efekty swojej pracy i tego jak to wygląda po tych bublach, pokazać tak jak zapowiadał dalszą budowę bo tam przed nimi strop szalowanie schodów itp trudne tematy, może przede wszystkim nie chować głowy w piasek i nie zamiatać wszystkiego pod dywan jakby nic się nie stało. A jak nie potrafi
  • Odpowiedz
@virusriddle: śmiem stwierdzić że nie masz zielonego pojęcia czym jest odpowiedzialność a już wiązanie tego z banami albo usunięciem kanału to jakiś wyższy poziom abstrakcji. Skąd ta pewność, że nie będzie więcej materiałów z tamtej budowy? Do Ciebie też Stokrotka dzwoniła?
  • Odpowiedz
@gemini2009: póki co to Ty zostałeś "przyłapany" na mówieniu nieprawdy.
Nie pierwszy raz coś spieprzył i nie pierwszy raz się do błędu przyznaje. Nie sądzę więc aby tym razem jego ego jakoś wybitnie ucierpiało. To tylko w Waszych (dyletantow) oczach tak wygląda.
  • Odpowiedz
@Intelekt: No tak, bo w każdym filmiku powinien co najmniej trzy razy o tym wspomnieć i przez kolejne pięć minut przepraszać wyczopów za swój błąd. Wtedy byłbyś usatysfakcjonowany?
  • Odpowiedz
@chris_mack: Nie. Po prostu łączę wątki i wychodzi mi że chłop ewidentnie ukrywa kukułcze jajo, które sam zrobił mimo że kreuje się na super uczciwego i dokładnego wykonawcę. Jeżeli ktoś coś robi publicznie to mam prawo to komentować. Nie oczekuję przeprosin w każdym odcinku, wystarczyło przedstawić babola wtedy kiedy on powstał i pokazać jak naprawić taki błąd, na pewno wielu ludziom przydała by się taka wiedza, sądząc po dziesiątkach zdjęć
  • Odpowiedz
@Intelekt: nie wiem jak ty łączysz te wątki ale wychodzi mi, że nie rozumiesz nawet prostego przekazu.

wystarczyło przedstawić babola wtedy kiedy on powstał i pokazać jak naprawić taki błąd


skąd Twoim zdaniem wzięła się ta potężna dysputa budowlańców wykopkowych? Ano właśnie stąd, że pokazał babola i jedno z rozwiązań owego babola, jak widać nie do przyjęcia dla mędrców z opiniotwórczego portalu Wykoppeel.
I nie ma różnicy czy buduje znany
  • Odpowiedz
@chris_mack:

Ano właśnie stąd, że pokazał babola i jedno z rozwiązań owego babola, jak widać nie do przyjęcia dla mędrców


No właśnie nie do końca. Owszem, pokazał że słupy są przesunięte, ale nie wspomniał o przesuniętym zbrojeniu w ławie. Stwierdzenie że "kierownik powiedział że te słupy i tak są niepotrzebne" to jawne robienie #!$%@? z logiki. Skoro są niepotrzebne to po co znalazły się w projekcie? Inwestor owszem ma prawo machnąć na to ręką i mieć mniejsze okna, ale to kwestia dyskusyjna i nie mi oceniać jego prywatne decyzje. Fakt jest taki, że osoba kreująca się publicznie na rzetelnego budowlańca dała ciała i szybko urwała temat w przestrzeni publicznej. Oczywiście to tylko przypadek że w ostatnim nagraniu nawet nie pokazał tej felernej elewacji ( ͡°
  • Odpowiedz
@Intelekt: nie pisalbys że to robienie #!$%@? z logiki gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o budownictwie. Podpowiem ci tylko że oprócz różnych stref przemarzania gruntu sa jeszcze różne strefy obciążenia wiatrem i śniegiem i są to kluczowe zagadnienia wpływające na konstrukcję budynku. Typowka prawdopodobnie została zaprojektowana dla najbardziej niekorzystnych warunków a KB jest jak najbardziej kompetentną osobą by móc to zweryfikować.
Nikt stąd nie zna kulis rozmów a z nagrań wynika
  • Odpowiedz
@chris_mack:

Typowka prawdopodobnie została zaprojektowana dla najbardziej niekorzystnych warunków a KB jest jak najbardziej kompetentną osobą by móc to zweryfikować.


A mi się wydawało, że to projektant adaptujący powinien zweryfikować projekt i dostosować go do konkretnych panujących warunków. Ale mniejsza o to. Tutaj najmniej chodzi o to na co zgodził się inwestor, ale o zachowanie internetowego budowlańca. Tyle gadania o dokładności, tyle spuszczania się nad ustawianiem szalunków co do milimetra,
  • Odpowiedz
@Intelekt: projektant adaptujacy powinien dostosować projekt do rzeczywistych warunków ale widocznie ograniczył się do niezbędnego minimum za które klient skłonny był zapłacić. Nie mnie to oceniać. Adaptacje to generalnie niewdzieczny temat.

Może faktycznie zwoje się przegrzaly i dlatego m.in. odpuszcza YT żeby z bani trochę zeszło bo kolejne wtopy na budowach mogą mieć gorsze konsekwencje niż "krytyka" i podś#!$%@? na wykopkach.
  • Odpowiedz