Wpis z mikrobloga

@d3v: ale ssd w ps4 jest bardzo mocno ograniczone przez kontroler dysku, który po prostu jest słaby. Poszukaj w necie porównania ps4 hdd vs ssd, nie ma kolosalnej różnicy. Na ps5 pomimo ssd też jest popin i doczytywanie, może mniej ale ewidentnie jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blebnik: zwracam honor. Na polygamia chyba ktoś porównywał i mówił że nie ma jakieś ogromnej różnicy. Ale to mówisz że dysk ssd USB jest też ograniczony na ps4?
Ale to mówisz że dysk ssd USB jest też ograniczony na ps4?


@d3v: też, nawet bardziej. Na jakimś filmiku tłumaczyli, ze konsola po prostu ma określony z góry budżet na transfer danych, który przypadkiem nie wychodzi znacząco większy niż szybkość standardowego dysku.

Żeby była jasność, pewnie oglądałeś filmik i jakaś poprawa na ssd jest, ale czy warto dokładać dysk do ps4? Może lepiej chwile poczekać na PS5? Szczególnie, że dobre ssd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blebnik: nie, czytałem artykul na gry online że pc bardzo zwalnia jak ma HDD. Podobno jest tryb wolnego dysku HDD w opcjach, ale niewiele daje i robi się to wręcz doświadczenie konsolowe.

Z kolei na polygamia (chyba, bo z fb wszedłem) ktoś testował grę tylko na Xbox one i porównywał z HDD i SSD i mówił, że zysk na ssd jest niewielki - głównie na czasie ładowania i wychodzenia z menu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blebnik: ja mam Xbox one i ssd zewnętrzny 120 GB jakiś stary od laptopa. W cities skylines różnica jest kolosalna - mam tam miasto 150k ludzi i strasznie się zacinało i długo ładowało. A teraz gra działa znacznie lepiej (pomijając ładowanie).

Porównywałem też fallen order no tu zysk też duży bo gra na HDD czasem potrafiła się w locie doczytywać, a na ssd działa w pełni płynnie.

W titanfall 2 zysk