Wpis z mikrobloga

Witam.
Tym razem ja zwracam się z prośbą o pomoc w doborze sprzętu.
Generalnie dzięki uprzejmości firmy Solidexpert udało mi się uzyskać możliwość dalszego prowadzenia kanału Inżynier Programista na YouTube, ale też z nowszą wersją programu SolidWorks. Ponieważ używam Windows 7, który już nie ma wsparcia, a też czasami chciałbym poeksperymentować trochę więcej w symulacjach MES, i ogólnie odświeżyć sprzęt, pomyślałem o wymianie mojej wysłużonej już stacji roboczej na coś nowszego (swój sprzęt przedstawiłem w odcinku nr 94).
Pomyślałem o skonfigurowaniu jednostki na mój obecny możliwy limit finansowy jaki mogę przeznaczyć na tę operację.
Limit ten wynosi 4000 zł. Kwestię gier można traktować jako mało istotną, ponieważ zwykle nie mam na to czasu. Obecna 9-letnia jednostka służyła mi przez 7 lat (kupiłem jako dwuletnią poleasingową), więc zależałoby mi na tym, aby nowa konfiguracja również podobny czas mogła służyć. Pomimo, że tematy są wałkowane non stop, to i tak najpierw przygotowałem coś swojego. Generalnie możliwe do zmiany jest wszystko. Gdyby się udało z czegoś zejść niżej, to jak najbardziej - wówczas mógłbym pomyśleć np. o lepszym mikrofonie, ponieważ zdarzały się uwagi, że jakość dźwięku jest kiepska.
Jeśli niewielka dopłata poprawiłaby jakość zestawu - również proszę o taką sugestię.
Moją konfigurację przedstawiam w załączniku.

#inzynierprogramista #cad #solidworks #kiciochpyta #pcmasterrace #hardware #komputery
InzynierProgramista - Witam.
Tym razem ja zwracam się z prośbą o pomoc w doborze spr...

źródło: comment_1607714335I5BaEoQSM3Rkj6BApaJlWh.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@dalnzkosmosu: Sęk w tym, że jedna osoba którą znam już musiała po czymś takim chodzić po policji i się tłumaczyć. Kary nie dostała żadnej, ale sam fakt - mam gdzieś takie coś. Poza tym publikuję materiały jawnie.
Ludzie jak ludzie - kto wie, co komu do głowy przyjdzie. Nie chcę się bawić w takie rzeczy.
  • Odpowiedz
@quasi_ego: P400 jest rocznikowo niby 2017, GTX 1650 rocznikowo 2019, więc pod tym względem trochę świeższy układ. Na gry, tak jak wspomniałem, nie ma co patrzeć - nie mam czasu za bardzo, więc pomijam, że będzie mi się chciało jakieś znaczące tytuły instalować.
  • Odpowiedz
@InzynierProgramista: Nie bierz gołej 1650. Wiem, grafika to dla Ciebie nie jest priorytet, ale przeskok wydajności między 1650 (nawet na GDDR6) a Super to jakieś 30%, a różnica w cenie to nieraz 100 zł. Wytrzyma dłużej, łatwiej będzie sprzedać. Domyślam się, że procesor AMD będzie Ci lepiej służył, ale ten Ryzen 5 3600 za 1049 złotych boli. Jeśli zdecydujesz się na ten zestaw to polecam śledzić peppera (np. https://www.pepper.pl/grupa/procesory-amd). Najlepsze
  • Odpowiedz
@Jan_K: Właśnie nie jestem teraz pewny, ale patrząc na x-kom, ta karta z tym oznaczeniem jest tak jakby w wersji Super. Ta nazwa, którą umieściłem w specyfikacji wraz z ceną pochodzi ze sklepu Proline.
Generalnie widzę, że jest wielki problem z dostępnością kart od zaraz w przedziale cenowym od 700 do 1200 zł.
Co do procesora, zapewne przesiadając się z mojej stacji i z procesora Xeon W3690 będzie dało się odczuć
  • Odpowiedz
@Jan_K: Niestety, ten GTX 1650 to rzeczywiście wersja standard. Tylko teraz za bardzo nie widzę innej alternatywy dla tej karty.
Co do sprzedaży tej jednostki w przyszłości - jeżeli chciałbym ten sprzęt znów zostawić na czas podobny do obecnego, czyli ok. 7 lat, to za ten czas nawet jakby było to 1650 Super, to myślę, że chętnych na odkupienie by zbyt wielu nie było. Kwestia, czy w czystym CADzie zauważę różnice.
  • Odpowiedz
@cacum3, @Rudszy_132:
W10 potrzebuję, bo nie mam innego systemu wówczas dla nowej jednostki. Na pozostałym sprzęcie w domu mam Linuksy, więc nic nie zamienię. Poza tym będą zaczynać się problemy ze wsparciem programów pod Windows 7.
Tu raczej nie mam innej możliwości i bez systemu się nie obędę. Co do kluczy za 10 zł na aukcjach, pisałem wyżej.
Udało mi się wyszukać Ryzena 5 3600XT, 4.5 GHz w Turbo, w
  • Odpowiedz
@InzynierProgramista: te klucze za grosze są legalne - dezaktywowane oemy. Wyrok TSUE... Oczywiście kup taki jaki bedzie Ci potrzebny i nie sprawi problemów ze strony milicji. Ryzeny drogie sie zrobiły. 32 giga ramu sugeruję
  • Odpowiedz
@cacum3: Nie neguję tego, że może by się i udało. Ale raczej należę do osób, które wolą coś załatwić raz i mieć spokój. A że jednak znam przypadek, że z jakąś sprzedającą osobą mieli problem i później kupujących wzywali - jest tyle innych rzeczy w życiu z którymi trzeba się użerać, że wolę dopłacić, mieć legit i spokój.
W specyfikacji, którą podałem jest 2x16 GB, z taktowaniem chyba najbardziej optymalnym. To
  • Odpowiedz
@dalnzkosmosu @quasi_ego @Jan_K @Rudszy_132 @cacum3:
Dziękuję bardzo wszystkim za sugestie i pomoc.
Myślę, że udało mi się zgrać konfigurację, która powinna być dla mnie wystarczająca znów na jakiś czas.
I chyba nie ma się co dłużej zastanawiać i kombinować.
Jeżeli ktoś mnie obserwuje na YouTube, to mam nadzieję, że niebawem uda się już przygotować coś na nowszej jednostce, a jeżeli prowadzona przeze mnie tematyka nie jest Waszym zainteresowaniem, a macie kogoś
  • Odpowiedz