Wpis z mikrobloga

AgroMirki jak myślicie że będzie się zachowywała cena pszenicy w najbliższych miesiącach?
Dałem dupy jak była po blisko 900, teraz jebło na 800 i nie wiem co robić (°°
#rolnictwo #gielda #handel
  • 11
@tomy86 spadło, bo się kontrakt grudniowy kończył i była realizacja zysków.
Od dwóch dni już się ładnie odbija.

Żadnej gwarancji ci dać nie mogę ale sądzę, że to jeszcze wróci do tego co było miesiąc temu.

Ale jak już wróci do tych 880-900 to nie czekaj na nie wiadomo co, a bo może jeszcze urośnie, tylko już srzedawaj.
@nunu85: Oczywiście ze nic na gwałt nie będę robić.
Mam certyfikat inwestora roku kupując niedawno dolary po 4.20 wiec to zobowiązuje. Poczekam na dołek żeby podpisać jakiś kontrakt xD

Ale faktycznie wykres odbija. Pomyśle po nowym roku.
@tomy86 My mamy tak samo z kukurydzą, facet płaci po 800, ale minimum 1k ton... Cena niby dobra, ale wiele osób mówi że pójdzie jeszcze w górę ( w tym przedstawiciel z agroloku xD). Żeby facet chcial 400-500 to pewnie byśmy #!$%@?, ale 1k to juz będzie praktycznie wszystko co możemy sprzedać
@tomy86 Czasy są niepewne, ale zboża tak czy siak będą potrzebne nawet jak zniknie połowa gospodarstw to skądś pasze będą musiały wziąć te ogromne fermy... planujemy postawić z dwa silosy na 300-500T i trochę skupić tego zboża w zniwa, no i siewnik trzeba do zboża wymienić ( ͡° ʖ̯ ͡°) caly czas jakies wydatki niestety. Na pewno za to nie będziemy inwestować w swinie xD
@nunu85: @CocoJambo14: udało się wyszarpać 870 netto. Nie zastanawiałem się bo na wiosnę różnie może być.
W zeszłym roku korona dobiła cenę do podobnej granicy wiec tej wiosny nie liczę na podobną panikę. Przez szczepionkę rynek powoli przestaje się bać a światowe zapasy zboża wcale nie są takie małe.