Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam opon do mojej starej poczciwej Laguny III 205/60/R16 całorocznych.
Wpadłem przypadkowo na jakiś serwis tyrereviews i tam niby polecają jakieś oponki Barum Quatris.
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Barum/Quartaris-5.htm

Myślę jeszcze nad Nokian Weatherproof (300 vs 370 zł / opona).

Ktoś coś wie? Myślę, że opony średniej klasy powinny dać radę?
Jeżdżę powoli, głównie miasto.. ewentualnie wypad na narty ale do PL tylko (za granicę innym autem na zimówkach śmigam).

#opony
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rtpm: Nokian seasonproof. Kupiłem w październiku, i pojeździłem już jak było ciepło, sucho, mokro, mroźno i po śniegu. Sprawdza się świetnie w każdych warunkach, chociaż miałem wątpliwości to faktycznie bardzo dobrze odprowadza wodę i bardzo ładnie się trzyma o hamuje na śniegu. To było bardzo dobrze wydane 1100zł. Kupiłem w tym samym rozmiarze w którym szukasz. Tylko nie kupuj weatherproof tylko seasonproof. To opona z 2020 roku.
@kurio: Interesowałeś się może tematem pękających Nokianów? Mowa była o zimówkach użytkowanych w "naszej" zimie, ale chodzi plota, że Nokian słabe opony na wyższe temperatury robi. a tylko mocne zimowe warunki daja gwarancję, że nie sparcieje i nie popęka. Wiem, że już kupiłeś ;) ale może analizowałes temat ? Pozdr.