Wpis z mikrobloga

Człowiek grał na podstawowych konsolach w RDR2, God of War, TLOU2, Horizon ZD, Sekiro, Ghost of Tsushima, Uncharted 4 i tak dalej, wszystkie te gry wyglądały bardzo dobrze bądź super i działały solidnie. Dziś się dowiaduje, że na podstawowym #ps4 i #xboxone Cyberpunk nie ma prawa działać i wyglądać dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo to gunwo i telefon mocniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tylko przypomnę:
- żaden recenzent nie mógł sprawdzić jak działa #cyberpunk2077 na konsolach, nie było żadnej recenzji produktu konsolowego;
- jeśli ma się możliwości, to nawet Wieśka 3 można przeportować przyzwoicie na tablet (Switch), tak a propos co się da,
- musicie zmienić swoje projekcje, na zwykłej PS4 cały czas ludzie ogrywali i ogrywają produkcje AAA i zazwyczaj wersje są zadowalające bądź przyzwoite, z małymi wyjątkami,
- historie o bugach rozpoczęli i wałkowali recenzenci przedpremierowi na high-endowych pecetach, gdy wersja na pc była mniej dopracowana (tak, dopracowanie ma największy wpływ na jakość).

Ja czekam na patch na #ps5, bo zapowiada się wybitna gra, jednak sytuacja z premierą (zwłaszcza wersje konsolowe) to kasztaniada w wykonaniu CDPR.

Lepiej byłoby wydać wersje na konsole później niż sprzedawać niedopracowany port.

Cyberpunka pewnie będziemy jak Wieśka ogromnie chwalić przez kolejne lata, więc jeśli dziś trzeba za coś krytykować Redów, to to zróbmy. I tak odbiór na premierę jest bardzo pozytywny.
  • 13
  • Odpowiedz
@Theos: co ty porownujesz za poprzednia epoke, powiedz jeszcze ze ci legend of zelda na gameboyu dzialalo i bylo git

jest na jakims silniku stworzony, oplaconym, cala apka jest pod to - robienie tak zeby dzialalo po pierwsze mija sie z celem bo to nie bedzie tak wygladac a 2 to robota kompletnie od nowa, chcecie czekac 16 lat? XD

tez uwazam ze nie powinni ale ewidentnie pazerni na kaske byli
  • Odpowiedz
co ty porownujesz za poprzednia epoke, powiedz jeszcze ze ci legend of zelda na gameboyu dzialalo i bylo git


@premiumpotaniosci: dobra, mirku, ale to poważny wpis, trolling i prowo zachowaj na inne wpisy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Theos: tym bardziej że cd projekt red zapewniał że gra będzie działać prawidłowo na "starszych" konsolach i de facto z myślą o nich była pisana:

"Will this cause any trouble for the Xbox One and PS4 versions or even lower end PCs? UI coordinator Alvin Liu spoke to WCCF Tech and denied any trouble in optimizing for lesser hardware. “Actually no, we have a very custom engine, the RED Engine. And
  • Odpowiedz
“But the graphics are quite amazing for what you’re going to get from Cyberpunk 2077 on consoles and low-end PCs.”"


@Snoxik: i mimo takiej zapowiedzi żaden recenzent przed premierą nie mógł nam sprawdzić, jak wygląda graficznie i wydajnościowo gra na konsoli.
  • Odpowiedz
  • 0
@Theos dlatego ja sobie poczekam na zakup gry jak wydadzą już parę łatek i nie bedzie aż takich problemów. Mi by tam nie przeszkadzało gdyby przenieśli premierę o rok ale dali nam w pełni dopracowaną gre, na ale cóż.. zostaje mi i tak czekac :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Theos: z jednej strony porównywanie gry multiplatformowej do exclusive'ow jest trochę słabo, zostaje tylko RDR2, ale trzeba przyznac że dali ciala
  • Odpowiedz