Wpis z mikrobloga

Patrzcie na to co wczoraj znalazlem na jednej z lawet.( _)
Pryszcza dostala ta moja opona.

Kupione niecaly rok temu. Przebiegu juz sporo, bo kilkadziesiat tysiecy.
Generalnie u mnie opony rzadko wytrzymuja rok+ na autach, bo przebiegu sporeuzywane w malo sprzyjajacych warunkach. Duzo slabej jakosci drog, przeciazanie raz po raz itd.

No i swoj pierwszy komplet kupilem ze 3 lata temu troche z koniecznosci, bo mi polecil sprzedawca, ze sprzedaja mase a na nie mam z nimi problmeow. I tak naprawde na 3 autach ktorys komplet zjechalem. Bylem zadowolony. Nawet polecalem je tutaj jako niezle jesli chodzi o cene/jakosc. Ze tylko krowa nie zmienia pogladow to wrzucam ku potomnosci.

Nie wydaje mi sie, zeby to byla wina uzytkowania, bo wszystkie inne sa ok. Wyglada raczej na wade fabryczna. Co dodatkowo mnie zastanwia. Dzis wezme na montazownice i bedzie widac czy nie byla kiedys jezdzona na za niskim cisnieniu. Jak nie bedzie oznak to leci na reklamacje.

#opony #sunfull #motoryzacja #busiarze #bekaztransa #samochody #ciekawostki
bigger - Patrzcie na to co wczoraj znalazlem na jednej z lawet.( ಠ_ಠ)
Pryszcza dosta...

źródło: comment_1607586932yOGmvhcPg4v6zoZCvnnl6l.jpg

Pobierz
  • 7
@mariuszMAXpalonko: Nie. Roxstal. Generalnie polecam, bo gosc normalny i wzglednie fajnie. Trzeba bylo poprawic troche rzeczy, ale warunki w jakich pracuja sa dosc zle. Kilka auta dziennie i przeladowywanie non-stop wiec zuzywa sie duzo szybciej niz przy wyjazdach do Rzeszy
@bigger takie coś mi się zrobiło przy vredesteinach na przedniej osi, jak szybko i agresywnie prxywalilem w dość wysoki krawężnik uciekając przed stłuczką.
@bigger: Po czym poznać że opona samochodowa była jeźdżona na niskim ciśnieniu ? Od środka jakieś pręgi będą ?

Przynajmniej w rowerze tak się robi, jak opona jest drutowa.. składane które na upartego do dużej kieszeni byś upchnął już nie mają tego problemu.
w samochodowych widziałem coś podobnego ale tylko jak w ogóle na kapciu jechałem bo na ekspresówce zaczęło schodzić a nie miałem klucza bo się ukręcił i urwał przy
@r5678: W srodku jest pelno czarnego proszku. Przy jezdzie na za niskim cisnieniu opona sie nagrzewa i ta warstwa butylowa sie kruszy i mieli.

Tu wyglada jakby sie jakos rozszczelnilo i powietrze dostalo pomiedzy plutno i bok, bo balonik jest dosc miekki pomimo ~4 barow w oponie.
@bigger: miałem 3 kpl wielosezonów sunfull na gruzach używanych jako 3 samochód do zadań specjalnych. na dwóch przejeździłem po ~20k km, na obecnym zrobione ~5k km i powiem ci, że dobrze się sprawują jak na chińczyka. po ponad 20k km były nadal ciche, nie wyząbkowane i na mokrym śniegu całkiem skuteczne. gdzieś w zakamarkach internetów wyczytałem, że to marka premium w chinach.