Wpis z mikrobloga

#gryplanszowe

Cześć,

Jakie gry planszowe/ karcianki dla dwóch osób moglibyście polecić? Chodziłoby mi o coś nieskomplikowanego, z niskim progiem wejścia, o prostych i przejrzystych zasadach, dla zupełnych noobów, koniecznie po polsku, gdzie rozgrywka nie trwa jakoś super długo. Szukam okazji do wspólnego spędzenia czasu z mamą a przy tym czegoś, co spowoduje, że mama będzie mogła trochę poćwiczyć umysł przy dobrej, nie też jakoś super wymagającej zabawie i porobić coś fajniejszego niż bierne oglądanie TV.

Także planszówka/karcianka etc. która ma:
- niski prób wejścia, proste zasady
- jest dla dwóch osób
- po polsku
- rozgrywka NIE na pół dnia

Do głowy przychodzą mi Scrabble, warcaby... Ale może fachowcom z tagu #gryplanszowe coś jeszcze mniej oczywistego przyjdzie do głowy:)
  • 10
Jeśli mam coś grać na 2 osoby to tylko Star Realms. Jest niewielka, szybka do wytłumaczenia a partyjka to 10-15 min co czyni ją dobrym fillerem między "poważniejszymi" rozgrywkami albo daje czas na bezstresową partyjkę + rewanżyk. Do tego masz różne dodatki jeśli znudzi Ci się vanilla.

Jest jeszcze inny wariant Hero Realms w klimatach fantasy ale jakoś mi nie podszedł i w tym wydaniu wolę kosmiczne floty.

Jest jeszcze wersja Star
@czarnajesien jeśli chcesz grać z mamą a zakładam że to nie najmłodsza już osoba to na początek polecę Patchwork. Gra jak Tetris, do 30 minut gra, niedroga. Obecnie dostępna jest klimatyczna edycja zimowa.

Do tego co powyżej zobacz Sagrada, Azul, Mandala, Rzuć na tacę. To są głównie gry abstrakcyjne bez jakiegoś tła klimatycznego ale do takich bardzo przekonać starsze osoby.

Z innej beczki bardziej familijnych gier zobacz Jaipur, Tajniacy Duet, Splendor.

Ze