Wpis z mikrobloga

Jaki monitor pod obróbkę grafiki / zdjęć / montaż filmów. Po recenzji rozważałem mocno monitory LG, ale ich nazewnictwo jest tak pokręcone, że nie wiem do końca czym się różnią. Rozważam modele:

LG 34WL750-B
LG 34WN700-B
LG 34WN750-B (recenzja, która skłoniła mnie do jego poszukiwań TUTAJ

Jednakże wczoraj @wojna skierował mój wzrok na:
iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1
iiyama ProLite XUB3493WQSU-B1 Red Eagle (144HZ)

Ktoś ma? Poleca lub odradza? Który lepszy w danym przedziale cenowym? Może w ogóle nie warto pchać się w ultrapanoramę, a zwykłą panoramę, bo np. w tej cenie dostanę o wiele lepszy monitor?

#monitory #pc #pcmasterrace #fotografia #grafika #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 18
  • 0
@Czapelek głównie pracuje w sRGB i nie miałem większych problemów z wydrukami itp. Te monitory co podałeś również (jak te podane przeze mnie) mają odwzorowanie sRGB w zakresie 99-100%.
Twoje tak na prawdę mają do 90% pokrycia tak wychodzi z testów
Te które ja podałem mają ponad 97% pokrycia dla sRGB i ponad 80% dla AdobeRGB, ale to już twój wybór ja Ci polecam to z czego korzystałem osobiście i mogę dać rękę sobie uciąć(no może nie rękę a palec
@grafixautozine: Nie lubię jak zarzuca mi się czekanie na gotowca. Akurat szukam i czytam różne testy od prawie dwóch tygodni. Wyżej wrzuciłem recenzję, która skłania mnie do zakupu modelu LG, ale inny użytkownik "wipoka" wspomniał o iiyama i tych dwóch modeli dotyczy ten wpis. Więc daruj sobie proszę te niepotrzebne docinki :-). Dziękuję :-).

Jeśli jednak chciałbyś trochę pomóc to będę wdzięczny. Znam firmy Eizo i znam NEC. Jednak są poza
@szczemat: dopiero co była promocja i NEC EA271U (27", 4K, z USB-C) był po 2499 (taniej o 1500). Sam ustrzeliłem i jestem mega zadowolony. Używam głównie do pracy (it, dużo okienek, praca z kodem), a po godzinach amatorsko do fotografi (bez gier) i. Alternatywą był Dell U2720Q (gdyby nie promo na NECa, to bym go wziął) i ASUS PA279CV (ale nie jest i pewnie do końca roku nie będzie dostępny) -
@szczemat: To nie docinki :) jak widzę pierwsze zdanie w temacie (obróbkę grafiki / zdjęć / montaż filmów) a po nim modele monitorów do pracy biurowej wybrane po przeczytaniu recenzji to od razu mam wrażenie że nie zapoznałeś się z testami w necie.

Nie patrz na pokrycie sRGB tylko na Adobe RGB. Ten parametr mówi więcej o danym modelu i ma kluczowe znaczenie w reprodukcji kolorów/półtonów itd.

Taka ciekawostka. Model skalibrowany
@szczemat: Bo wolę mieć dwa monitory 27" i pracować na nich w różnych konfiguracjach - dwa różne źródła, różne ustawienia, pivot lub nie itd. Raczej kwestia indywidualnych preferencji niż jakiejś konkretnej listy wad/zalet.
Przy wyborze monitorów kierowałem się swoimi potrzebami (praca, hobby, opcje samego monitora jak np. USB-C) równomiernością podświetlenia i deltaE. Czy można dołożyć 10k, 5k, 2,5k i kupić lepszy? Jasne, ale skoro nie widzę różnicy, to po co dopłacać
Poczytałem jeszcze w necie i ostatecznie wybór pada na poniższe modele:

34 cale 21:9 - LG 34WL750 - 1750 zł
27 cali 16:9 (4K) - Acer ProDesigner PE270K - 2200 zł
27 cali 16:9 (4K) LG 27UL850 - 2000 zł
32 cale 16:9 (2K) BenQ PD3200Q - 1800 zł

Będę wdzięczny za sugestie ze strony bardziej doświadczonych użytkowników. Dzięki z góry!

@Czapelek: @grafixautozine: @tony_rogalik:
@szczemat postaram się jak najszybciej uzyskać odpowiedź ale już mogę Ci podpowiedzieć że 32' i 2k to taki średni wybór miałem chwilę taki monitor ale pixeloza była zbyt duża