Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej budomirki.

Mam sobie taki kaloryfer stary w kuchni. Ciepła woda do niego dochodzi z gazowego pieca ale nic nie wychodzi. Mogę grzać cały dzień, na piecu ustawić z domyślnego 55 nawet na 90 ale schłodzona woda nie chce z niego wyjść.
Rurka wyjścia jest ledwo ledwo wyczuwalnie cieplejsza podczas gdy inne w domu działają bez zarzutu. Grzejnik nie jest zapowietrzony. W komentarzach podłączenie z pokoju wyżej.

Piec Remeha Tzerra, ciśnienie wody około 1,7 bar

#budownictwo #budowadomu #ogrzewanie
Pobierz b.....k - Hej budomirki.

Mam sobie taki kaloryfer stary w kuchni. Ciepła woda do nie...
źródło: comment_1607499756luhVbz4TQvwdG9XJhQnsuc.jpg
  • 14
@bercikk: według Twoich strzałek to kest odwrotnie podłączony. Zasilanie powinno wchodzić od góry. Co do pytania, może mieć spadek w kierunku przeciwnym od rur i stoi powoetrze przy zaworze, sproboj podnieść druga strone i odpowietrzyć. Jeśli nie będzie rezultatu, to bąbel stoi gdzieś w rurze powrotnej. Zakręć reszte grzejników, i dopuść wody powrotem, jednocześnie otwierając jego odpowietrznik. Później pompa na max i powinno przepchnąć.
@bercikk sprzedaj dom i kup taki z działającym grzejnikiem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dzwoń po loodgietera niech rozwiązuje problem. Po drugie te strzałki odwrotnie masz narysowane. Koło termostatu wpływa woda o ile mnie pamięć nie myli, może przez odwrotne połączenie nie wypełnia grzejnika poprawnie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaosha: tak górny grzeje bez problemu.

@Electro_01: rury są prawidłowo podłączone. Już rozebrałem obudowę grzejnika i będę kombinował dalej.

@IkBenPool: dopiero w październiku kupiłem :) korzystałem tu z hydraulików? Masz może abonament na usługi do CV i verwarming coś w stylu Fenstra?
@bercikk ja sobie przy wymianie podłogi rozwaliłem rurę od kaloryfera. Konsekwencją było zajechanie piecyka i kupno nowego. Korzystałem niejednokrotnie z hydraulika i tobie też radzę, możliwe że problem jest niewielki
@bercikk nie mam żadnego abonamentu, aktualnie wyzbywam się wszystkich abonamentów i bardzo dużo kasy mi zostaje w kieszeni. A jak raz na ruski rok muszę zapłacić za hydraulika to jest to jednorazowy wydatek
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IkBenPool: a daj spokój, przychodzili mi tu ci zasrani akwizytorzy. Abonament na instalacje od grzania. Abonament na riolering, abonament elektryczny....niby niewiele bo to raptem 10-15 € m/c ale wszystko razem to się zbiera. Na szczęście złota rączka ze mnie i już pod domem rurę od zlewu naprawiałem. Panele też sam, karton gipsy i gładź, elektryka itp. Usługi to holendrzy kasują solidnie. Z jakiej okolicy jesteś?