Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja: mam na parterze router z #orange (livebox 2.0 zte), do niego podpięte dwa komputery i wyprowadzony przez dziurę w suficie jeden kabel do tv. Problem jest taki, że wifi nie przechodzi na pierwsze piętro, nie mówiąc o drugim. #pytaniedoeksperta jest takie:
Co mam podłączyć do tego jednego kabelka na piętrze żebym mógł tam nadawać sygnał #wifi oraz mógł podłączyć inne sprzęty?
Dziękuję
Pozdrawiam
#internet #komputery
ps. taki repeater, który przesyła sygnał po sieci elektrycznej już testowałem: było słabo, chyba z powodu ch*jowej instalacji.
acidd - Taka sytuacja: mam na parterze router z #orange (livebox 2.0 zte), do niego p...

źródło: comment_1607498578wXcEiuvJCrU9qZQV5Ndsnm.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@acidd: najlepiej to access point, po eth. Orange ma startboxa za jakieś grosze, a jest w opcji pług and play i powinno to rozwiązać twój problem
  • Odpowiedz
@acidd: Po prostu, zamiast routera moze byc access point tylko wtedy musisz dokupic switcha, access pointy maja zwykle jeden port, rzadziej dwa.. Najlepiej zeby porty byly gigowe i wifi w ac jesli nie chcesz wymieniac urzadzenia gdyby kiedys trafil sie szybszy internet. Na swoim drugim routerze wylaczasz dhcp, ustawiasz adres ip zeby sie nie dublowal z urzadzeniami ktorymi adres nadaje pierwszy router czy samym routerem, podpinasz i tyle. I nie podpinaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@acidd: Sam mam problem w jednym z pokoi i jest tam postawiony TP-Link Archer C6. Wygląda tandetnie, ale spełnia swoją rolę. Potrzebujesz jakikolwiek router, który może pracować jako Access Point.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@acidd:ale ten kabel do tv to do dekodera orange? bo jak tak to internetu tam nie masz i trzeba jeszcze jeden przewód.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister
Sorry, że odkopuje.
Na chłopski rozum jaka jest różnica ,jeśli ustawie router tak jak wrzuciłeś ten link, aktualnie mam router z Inei i kablem na piętro do routera TP-Link w port wan.
  • Odpowiedz
@tomala92: Nie wiem roznie moze byc, duzo ludzi narzeka na zwykly nat z ps4, co dopiero cos takiego. Czesc rzeczy moze dobrze dzialac, czesc zle, mialem takich gosci w firmie, ze mieli wlasnie podwojny nat z jakies radiowki, raz nie dzialal voip, innym razem zdalny dostep jak wylaczyli ten podwojny nat. Ustaw sobie jak zwykly ap i tyle, nie bedzie nata a urzadzenia w sieci beda siebie widziec bezposrednio.
  • Odpowiedz