Wpis z mikrobloga

Wczoraj przypadkiem natrafiłem na informację że we wrześniu tego roku w wieku 34 lat zmarł Przemek Krowiński aka Gilfuin, twórca gry przeglądarkowej Smoki Nightwood, popularnej w okolicach 2012 r. Wielka szkoda, człowiek odszedł w tak młodym wieku. W 2015 r. zamknął swoją grę jednak ostatnio coś tam kombinował żeby ją reaktywować, była nawet stronka na fejsie gdzie wrzucał postępy z prac, ale nie mogę jej znaleźć. Pewnie została usunięta, a to chyba oznacza definitywny koniec smoków.

Dla tych co nie wiedzą, Smoki Nightwood to był taki symulator hodowlany - wychowywało się smoka od jajka, codziennie pielęgnowało, wysyłało na wyprawy z których przynosił różne skarby i walczyło ze smokami innych graczy. Nic specjalnie skomplikowanego, typowy zjadacz czasu, ale dużo ludzi w to pykało. Zresztą gra kładła spory nacisk na aspekt społecznościowy, miała własne forum o nazwie Zgromadzenie i chyba nawet jakąś galerię zdjęć użytkowników w stylu biedainstagrama która ostatecznie się nie przyjęła xD

Ktoś z Was pamięta tę gierkę? Może graliście albo udzielaliście się na Zgromadzeniu?

#gry #staregry #nostalgia #nightwood #smoki
HrabiaTruposz - Wczoraj przypadkiem natrafiłem na informację że we wrześniu tego roku...

źródło: comment_1607450425r4rG33izFPVl6USudm0qdC.jpg

Pobierz
  • 19