Wpis z mikrobloga

Wczoraj przypadkiem natrafiłem na informację że we wrześniu tego roku w wieku 34 lat zmarł Przemek Krowiński aka Gilfuin, twórca gry przeglądarkowej Smoki Nightwood, popularnej w okolicach 2012 r. Wielka szkoda, człowiek odszedł w tak młodym wieku. W 2015 r. zamknął swoją grę jednak ostatnio coś tam kombinował żeby ją reaktywować, była nawet stronka na fejsie gdzie wrzucał postępy z prac, ale nie mogę jej znaleźć. Pewnie została usunięta, a to chyba oznacza definitywny koniec smoków.

Dla tych co nie wiedzą, Smoki Nightwood to był taki symulator hodowlany - wychowywało się smoka od jajka, codziennie pielęgnowało, wysyłało na wyprawy z których przynosił różne skarby i walczyło ze smokami innych graczy. Nic specjalnie skomplikowanego, typowy zjadacz czasu, ale dużo ludzi w to pykało. Zresztą gra kładła spory nacisk na aspekt społecznościowy, miała własne forum o nazwie Zgromadzenie i chyba nawet jakąś galerię zdjęć użytkowników w stylu biedainstagrama która ostatecznie się nie przyjęła xD

Ktoś z Was pamięta tę gierkę? Może graliście albo udzielaliście się na Zgromadzeniu?

#gry #staregry #nostalgia #nightwood #smoki
HrabiaTruposz - Wczoraj przypadkiem natrafiłem na informację że we wrześniu tego roku...

źródło: comment_1607450425r4rG33izFPVl6USudm0qdC.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@HrabiaTruposz: Tak bardzo kochałam tę grę, jak zobaczyłam, że Gilf wrócił to cieszyłam się jak dziecko. Miałam trochę obiekcje, że pomimo dosyć dużego patronite’a czynił tak mały progres. Teraz mi głupio, że psioczyłam na nowe NWD, spoczywaj w pokoju, Przemku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@HrabiaTruposz: jeju, jak mi jest ogromnie przykro :( do NWD dołączyłam jakoś w 2013, także byłam dość świeżym użytkownikiem. Nie zmienia to faktu, że gra była dla mnie miłą odskocznią, poznałam tam kilka fajnych osób i zwyczajnie, dobrze ją wspominam. RIP, Gilfuin :(
  • Odpowiedz