Wpis z mikrobloga

Cześć :)

Poszukuję telewizora 38"-43" do gier, gdyż planuję zakup PS4 Pro (a w przyszłości również PS5). Cena MAX 1300-1400zł. Może być używany. Budżet jest niewielki, dlatego nie mam wysokich wymagań. Nie mam i nie planuję mieć klasycznej telewizji, więc nawet nie ma potrzeby, by dało się ją oglądać. Nie chcę wydawać mnóstwa kasy, interesuje mnie jedynie, aby zakupiony sprzęt:
- działał
- nie miał backlight bleeding tak jak w laptopowych matrycach IPS...
- fajnie, jakby był HDR (pod warunkiem, że będę w stanie go wtedy dostrzec)
- była w porządku jakość dźwięku LUB istniała alternatywa systemu audio (ale tak, bym wraz z TV nie przekroczył wspomnianego 1300-1400zł). Dodam, że nie gram też na wysokiej głośności (okropnie cienkie ściany w mieszkaniu...), ani na słuchawkach

Lubię siedzieć blisko ekranu tak, że "nie widzę świata poza nim", co pozwala mi się wczuć w rozgrywkę i odczuwać ją tak, jakbym był w środku wydarzeń. Szacuję, że rozmiarowo 38"-43" to przedział, jaki mnie interesuje. Skłaniam się ku rozdzielczości 4K z powodu wspomnianej bliskości oraz faktu, że będąc w sklepie RTV i podchodząc pod TV 1080p widziałem piksele, co mnie trochę zniechęciło do Full HD.

Czy mamy na rynku coś, co wpisywałoby się w powyższe wymagania? ;)

#tv #telewizor #telewizory #ps4 #ps4pro #rtv
  • 5
@4imb0t: Telewizory z sensownym HDR są w #!$%@? drogie bo HDR potrzebna jest bardzo wysoka maksymalna jasność jak i dobra kontrola nad nią (wysoki kontrast, strefowe wygaszanie podświetlenia). Jak nie chcesz żeby czernie były granatowe a nie niebieskie to szukaj czegoś z panelem VA a nie IPS.

lubię siedzieć blisko ekranu

I prawidłowo, od najbardziej obecnie popularnego rozmiaru telewizora powinno się siedzieć niecałe dwa metry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@4imb0t: Backlight bleeding to mają prawie wszystkie LEDy, jedne mniej a jedne bardziej, w takim przedziale cenowym to już w ogóle (jedynie droższe TV z podświetleniem full array sobie ponoć lepiej radzą). Pół roku temu wymieniałem u siebie TV na 43" w podobnym budżecie i po wielu wymianach zostałem przy Samsung RU7172 (model z 2019, te z 2020 są gorsze). Matryca VA więc jest fajna czerń (przez chwilę miałem LG z
@Medonix: @Dave987654321: @sirbeherit:

Dzięki za odpowiedzi.

Zrobiłem research i modele, które spełniały te warunki to: wspomniany przez @sirbeherit RU7172, podobny Samsung UE43TU7102K oraz Chiq U43H7A.

Zdecydowałem się jednak na tego Chiqa, bo przy podobnej cenie ma Android TV oraz kilka innych funkcji niedostępnych w Samsungu (o ile pamiętam m. in. Chromecast czy wyjście słuchawkowe).

Wczoraj do mnie trafił i na moje subiektywne wymagania spełnia je znakomicie. Jakość obrazu bardzo