Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was, kto przeszedł Covid ma grupę krwi 0? Pytam, bo znam wiele osób z grupą krwi 0, które się nie zakaziły, mimo dość dużego kontaktu z chorymi (najbliższa rodzina). W tym ja, mimo chorej żony, nie robiliśmy żadnej izolacji (bo skąpoobjawowa i się nie domyśliliśmy, test na przeciwciała pozytywny) - nie miałem objawów i przeciwciała po 2 tygodniach negatywne.
#koronawirus
  • 12
  • Odpowiedz
@patrolez: też jestem ciekaw. U siostry w pracy chorowali i ona się nie zaraziła, widziała się z kolegą który na drugi dzień robił test i miał pozytyw i również żadnych objawów.
edit: ja, siostra i rodzice mamy grupę 0
  • Odpowiedz
@sxill: @patrolez: @Jesterss666:
Grupa 0- here. Zaraziłem się od kolegi z pracy, który przegrał walkę z wirusem po 3 tygodniach. Nie pomogła mi również witamina d3, którą biorę od lat i utrzymuję poziom 50-60. Ja przeszedłem wirusa dosyć lekko. Przez 1 dzień miałem ból głowy i biegunke, potem 3 dni obfitej nadpotliwości i na koniec 2 dni gorączki. Kilka dni po chorobie czułem, że szybciej się męcze i ciężej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@patrolez: Sęk w tym że objawy przy covid są można powiedzieć losowe. Różowa (pielęgniarka, może mieć to znaczenie ze względu na czas ekspozycji) miała ogromne duszności, gorączkę, brak smaku i węchu. Ja natomiast miałem gorączkę dwa dni, potem ogólne bóle mięśni i brak węchu i smaku. Trzy tygodnie po różowej dalej ciężko się oddycha, a mnie łapią epizody duszności. Więc sam widzisz, że dwie osoby, w podobnym wieku (rok różnicy) przechodzą
  • Odpowiedz
@WonszBonsz: znaczy wiadomo, że jesteśmy w trakcie poznawania, z czym mamy do czynienia.
Ciężko powiedzieć, czy faktycznie to jest kwestia losowości, czy może po prostu braku wiedzy do określenia przyczyn i skutków na poziomie biologicznym.

@Maks_S: no właśnie problem jest taki z tymi opracowaniami, że jest ich jeszcze za mało, aby uznać to za fakt.
Gdyby tak z 10..30..100 niezależnych ośrodków opublikowało taką samą obserwację z niezależnych danych, to można
  • Odpowiedz
@patrolez: jest już przynajmniej kilka ośrodków, nie napisałem że to 100% udodowodnione ale to hipoteza z pierwszymi potwierdzeniami sensownymi badaniami a nie nie jakaś wiejska plota xdd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sxill: matka z grupą 0 mieszkała i opiekowała się pozytywnym wyraźnie objawowym ojcem - sama miała negatywny. Nawet lekarka mówiła że to niemożliwe żeby się nie zaraziła, ale nic jej nie było
  • Odpowiedz