Wpis z mikrobloga

#komputery
Planuje złożyć kompa na przestrzeni grudnia/stycznia i w związku z tym mam pytanie. Czy to prawda, że po nowym roku są spore przeceny na elektronikę czyt. części komputerowe?

Zestaw swój głownie opieram na Polecanych zestawach komputerowych od PurePc. Jedyną roznica jest to, ze planuje kupić używana kartę graficzna.
CPU: i3 10100F
MoBo: MSI B460
GPU: gtx 1070/80 używka
Ram: 16gb co tam aktualnie bedzie w promocji na Pepperze :)
Do tego jeszcze jakiś SSD i zasilacz

Potrzebuje za i przeciw takiego podejscia co do karty. Nie zależy mi szczegolnie na gwarancji. Chodzi przede wszystkim o stosunek wydajność/cena. Poprzedni komputer składałem podobnym systemem i wszystko smiga do tej pory.
  • 9
Czy to prawda, że po nowym roku są spore przeceny


@miek13: jeżeli już, to na używki

Jedyną roznica jest to, ze planuje kupić używana kartę graficzna.


@miek13: używane karty to loteria. Padające cewki, modele pokoparkowe, zimne luty - tam ma co padać, choć sam zachęcam do kupowania używek

Na pewno nie powinieneś bać się używanego ramu (tam dosłownie nie ma się co zepsuć) i CPU (w przypadku intela, bardzo ciężko
@Atreyu: Właśnie poprzedni komp ktory składałem składał ze z uzywanego cpu, mobo i gtx970. Wszystko bez gwarancji i smiga do dziś już od dwóch lat. Tez przy kupowaniu slyszalem o tych cewkach i innych duperelach ale chyba mnie to wszystko ominęło na szczęście.

Karta używana bo maja one duzo lepszy stosunek wydajnosci do ceny.

Uzywanej i3 10100f raczej nie dostane bo to dosc swiezy procek ale ramy faktycznie moze warto sie
Uzywanej i3 10100f


@miek13: między 9 i 10 generacją intela, zegar w zegar jest 1-2% różnicy

Mój 9900KF wychodzi w grach zasadniczo identycznie jak nowszy brat 10700K

W cenie 4-rdzeniowego i3 10gen możesz szukać 6 rdzeniowe i5 z 9gen i wbić je na 5Ghz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@majk3l: Spoko dzięki.

Mam pytanie co do procesora, zastanawiałem sie nad Ryzenem 3100 ale niestety cena/wydajność sa po stronie i3 10100. Wiesz czy dostane coś używanego w okolicach 400 zł co bedzie mocniejsze od tej i3 lub da sie podkrecić?
@miek13 no możesz szukać używek Ryzenów albo ściągnąć je z Chin. Taki 1600/2600 bez problemu kupisz od skosnych, ale w PL to nie wiem.

Można też wziąć starszą platformę np. Z i5 9400f.