Wpis z mikrobloga

#xbox
Planuje kupić pierwszą konsole i jako że nie mam telewizora 4k i gram raczej sporadycznie wybór padł na series s, jedynie co mnie boli to pojemność dysku, 4 średnie gry i koniec pamięci. Dlatego pytanie mam do bardziej doświadczonych.
Wiem że do series s/x da się podłączyć dysk zewnętrzny HDD z którego da się odpalić starsze gry które były na x one, a czy gdybym kupił dysk zewnętrzny SSD to da się z niego odpalić nowe gry czy to by było zbyt piękne i trzeba wydać 1k na dysk 1tb od microsoftu?
  • 9
@wutt: nowych gier (czyli zoptymalizowanych na X/S) nie uruchomisz z zewnętrznego dysku, ale możesz je tam przechowywać i przerzucać na wewnętrzny jak będziesz chciał pograć :)
Zapomniałem jeszcze dopytać, gdybym chciał dokupić HDD to jedynym wymaganiem jest USB 3.0 lub wyższy, tak?
@wutt: usb 3.0 i pojemność minimum 256GB bodajże. Zawsze można gry z Xone trzymać na zewnętrznym HDD/SSD i stamtąd je uruchamiać, a dysk wewnętrzny przeznaczyć tylko na gry zoptymalizowane dla X/S :)
@wutt: ja mam zewnętrzny SSD i w grach z wstecznej kompatybilności nie ma praktycznie różnicy w czasach lądowania pomiędzy zewnętrznym a wewnętrznym SSD :) tylko to dość spory wydatek, choć lepiej kupić mniejszy ssd niż ogromny hdd, jeśli chodzi o wydajność :)