Wpis z mikrobloga

Jest jakiś specjalny sposób by się rozeznać czy posiadam w domu pluskwy? Sytuacja wygląda tak - tydzień temu jakiś łeb sprowadził do bloku pluskwy, była dezynfekcja, z tym że od tamtego czasu moja psycha czasami już wysiada. Z tego powodu, że na ciele od zawsze posiadam dosyć sporo jakiś różnych krostek, ostatnio się pojawiła jakaś nowa troszeczkę większa zaczerwieniona i się zaczynam schizować czy to jakiś pająk czy czasem po prostu przypadkiem z bloku tego nie przyniosłem... Od sąsiadów obok jeszcze nie słyszałem żeby byli pogryzieni, a najprawdopodobniej tak by było gdyby były u mnie, istnieje jakiś sposób by sprawdzić czy te #!$%@? nie koczują u mnie w łóżku?

#pluskwy #robaki #insekty #pomocy #pytanie #biologia #zwierzeta #dom #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
@Domersss: sprawdzaj w nocy sciany, poduszki, pod lozkiem. Czesc osob nie ma reakcji uczuleniowej na ugryzienie wiec nie sugeruj sie sasiadami. Wspolczuje bo mialem okazje w akademiku doswiadczyc pluskw i wiem jaka mozna przez nie schize zlapac
  • Odpowiedz
@Domersss: pluskwy lubią się ukrywać więc musisz sprawdzać zakamarki łóżka pościel, np. masz pościel na zamek, a zamek zakrywa kawałek materiały, no to one będą tam siedzieć. Np masz tapicerowane łóżko gdzie materiał jest do deski zszywkami przyczepiony, to one będą w tym małym odginającym się kawałku siedzieć
  • Odpowiedz
tydzień temu jakiś łeb sprowadził do bloku pluskwy


@Domersss: do bloku? Bez przesady, to ile ich tam było, że aż cała okolica się dowiedziała? Bo jeśli to jakieś mieszkanie daleko od Ciebie, w dodatku była dezynsekcja, to nie jest powiedziane, że one tak szybko przemigrowały. Wbrew pozorom mają one wolny rozród i wcale tak chętnie nie oddalają się od pierwotnego miejsca bytowania, chyba że coś je zmusi/skusi.

Ugryzienia powinny być swędzące,
  • Odpowiedz
@Precypitat: sto procent racji
odwróć łóżko, tak żebyś miał dostęp do spodu. Przejrzyj dokładnie łączenia desek i płyt. Przy gniazdach pluskiew powinno być sporo czarnych kropek - ich odchodów (przetrawionej krwi). Jeśli masz dostęp do parownicy to te łączenia potraktuj parą i patrz czy coś nie wychodzi.
  • Odpowiedz