Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 323)

Dziś do cyklu ⇨ #zlotaeravhs - trafia film pochodzący już prawie z samego jej końca.
Horror science-fiction nakręcony na podstawie powieści Deana Koontza...

"Odwieczny wróg" (Phantoms, 1998)

"Kiedy Lisa (Rose McGowan) i Jenny (Joanna Going) przybywają do Snowfield, swego rodzinnego miasta, wita je podejrzana cisza. Nikogo nie ma na ulicach, telefony nie działają, a w silniku samochodu nagle brakuje paliwa. W domach widać ślady tragedii, która wydażyła się dosłownie przed chwilą. Penetrując wraz z napotkanym szeryfem (Ben Affleck) jeden z domów, znajdują na lustrze napis - ostrzeżenie przed zbliżającym się złem i nazwisko Timothy Flythe, który przewidział jego nadejście. Pewny siebie Flythe, antropolog i wydawca pisemka o zjawiskach nadprzyrodzonych, przybywa do miasteczka. Nie wie, że czeka go spotkanie z siłą, której mocy nie potrafi sobie wyobrazić."


Film został całkiem nieźle nakręcony, dziś nadal jest interesujący, a do tego ograniczone wykorzystanie efektów specjalnych nie zmieniło go w jakąś humorystyczną ramotkę...
Nadal mamy tu klimat tajemnicy, niebezpieczeństwa i paranormalnej grozy...
Obsada też całkiem ok - Peter O'Toole, Rose McGowan i tylko Ben Affleck może niektórych zniechęcić (a może wręcz odwrotnie? ツ)

[Tak na marginesie, to jeden z moich ulubionych motywów - małe (często wymarłe) miasteczko i bohaterowie którzy próbują odgadnąć co się tu dzieje. A przy okazji także przeżyć... ㋡
Od razu w tym stylu przychodzi na myśl kultowy „Blob Zabójca” (aka "Plazma") [wpis] czy miniserial wg książki S. Kinga "Stukostrachy" [wpis]].


Zwiastun. Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Odwieczny+wróg-1998-820).

Film on-line 720p, freedisc.

Poprzedni wpis - film anime w stylu fantasy steampunk - „Dawno, dawno temu / Windaria”.

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#horror #filmnawieczor #ogladajzwykopem #gimbynieznajo #nostalgia #wykopplus30club #scifi

Montago - (Wpis nr 323)

Dziś do cyklu ⇨ #zlotaeravhs - trafia film pochodzący już ...

źródło: comment_1607109242OyP8Nmo34CwU5vBYJJgGJB.jpg

Pobierz
  • 11
Witaj. Dzięki za nową wstawkę.
Nie oglądałem, ale czytałem książkę. Swego czasu dość sporo przerabiałem Koontza. Z tego co przeczytałem spod Jego pióra, najbardziej podobała mi się powieść "Opiekunowie".
@RobertKowalski: :)
Tak, też tak kiedyś miałem z książkami, które mnie wciągnęły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A " Złe miejsce " nie czytałem.
Z Koontza to ja tak miałem z "Opiekunowie"...jak zacząłem czytać, to miałem ją dosłownie na dwa posiedzenia. Po prostu oderwała mnie od rzeczywistości na kilkanaście godzin.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Swego czasu dość sporo przerabiałem Koontza.

@fury1610: w latach 90 przeczytałem chyba wszystkie dostępne Koontze, do dziś gdzieś na półce leży cała kolekcja od Amberu. Dla mnie najlepsze były: Grom, Złe miejsce, Szepty, Odwieczny wróg, Pieczara gromów.