Wpis z mikrobloga

@FELIX90: Procentowy udział kobiet na większości grup facebookowych jest kilkukrotnie wyższy niż na wykopowym tagu, wydaje mi się, że można to podciągnąć pod regułę, bo musiałbyś szukać bardzo mocno, żeby faktycznie znaleźć grupę na której jest mniejszy udział kobiet niż tutaj. Chyba że grupa nazywa się perfumy męskie.
  • Odpowiedz
@olek1239871: niestety na mirko tylko dwie wyżej wymienione użytkowniczki coś rozlewają (swoją droga polecam serdecznie i pozdrawiam :)). Na grupkach na Facebooku za to siedzą prawie same laseczki i tam głównie damskie perfumy można dorwać.
  • Odpowiedz
@FELIX90 W porządku, możesz się nie zgodzić ze wszystkim co powiem, jeżeli lubisz właśnie drążyć dziurę w całym. To co napisałem to fakt i możesz szukać wyjątków potwierdzających regułę ile tylko chcesz.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: Myślałem, że nie zrozumiałeś - gdybyśmy bazowali na danych statystycznych, i zauważyłbyś, że tylko 2 z 10 grup, ma procentowy udział kobiet mniejszy niż tag, wtedy te 2 grupy będące wyjątkowymi, względem pozostałych, pozwalają ci zauważyć, że istnieje konkretna regularność. Gdyby nie te 2 wyjątki, wtedy mógłbyś nie zauważyć, że podział grup na te przeważająco męskie i przeważająco żeńskie w internecie istnieją i kształtują sie w konkretnych miejscach (wg. konkretnych
  • Odpowiedz
@marcintlm: ok, dlatego wrzuciłem Ci wcześniej artykuł, bo nie chciało mi się rozpisywać.
Zacznijmy od tego, że to, czy masz racje co do podziału płci w grupach ma się nijak do #!$%@? użycia "wyjątek potwierdza regułę". Wyjaśnijmy na wstępie, że zgadzam się, że na większości grup jest więcej kobiet niż na tagu (gdzie jest ich bardzo niewiele) i prawdopodobnie kobiety nawet są tam większością użytkowników.
Problem w tym, że skoro sam
  • Odpowiedz
Żebyś nareszcie w pełni zrozumiał o co mi chodzi od samego początku powinienem więc napisać, że ten "wyjątek" potwierdza istnienie reguły, czyli z wyjątkiem w cudzysłowie . Cały czas próbuje Ci przekazać, że napisałem tak, ponieważ nie uważam go za wyjątek w pełnym znaczeniu, jako że są dane, które sprawiają, że jest wyjątkowy na facebooku, ale przestaje być wyjątkowy, jeżeli spojrzymy na niego pod względem podlegania regularności, jako że takie cechy jak
  • Odpowiedz