Wpis z mikrobloga

Przyszły mi pamięci do pc, identyczne jak miałem. Wszystko pięknie tylko pamięć powinna mieć częstotliwość 2400(1200 w dual channel, chyba tak to się liczy..?) Ale pokazuje w cpu-z tylko 2133. Procesor obsługuje do 2666, zresztą na załączonym obrazku widać, że jedna pracuje jakoś dziwnie, jakby była szybsza od innych (ma tyle ile powinna mieć)
Płyta główna to gigabyte z370p

#komputery #pcmasterrace #informatyka
Karier - Przyszły mi pamięci do pc, identyczne jak miałem. Wszystko pięknie tylko pam...

źródło: comment_1606861502aALqUSx4bRljoS2DDldKZe.jpg

Pobierz
  • 15
@Karier: Najwyraźniej SPD ma błędne dane. SPD to są jedynie informacje sczytywane z kości, a nie realne taktowanie. Masz patrzeć na to aktualnie jest, a aktualnie wrzuca 2400mhz.

Co do uncore nie pamiętam jak to było na Intelach, może rzeczywiście ma skakać, tak jak mnożnik samego procka, jeśli się nie podkręca. Ja tam zawsze podkręcałem, to może dlatego tak.
@Karier: No, wiedźmin nie jest zbyt procesorowy nie licząc kilku miejscówek jak Novigrad. Ale jeśli zmieniałeś z 2100 na 2400 to rzeczywiście niewiele. Ale jak z 1333 czy 1600 to powinno coś tam się dać odczuć. Przy odpowiedniej grafice i procesorze oczywiście, a nie przedpotopowych.
@nowywinternetach: Dokupiłem ram żeby zagrać w warzone i w cyberpunka. Domyślam się, że przez zwiększenie taktowania przyrost będzie bardzo znikomy, ale zawsze coś darmowym kosztem no i odkryłem, że od 2 lat miałem ustawione mniejsze niż powinienem xD Mam tylko nadzieje że włączenie tej opcji nie uszkodzi mi płyty głównej ( ͡° ͜ʖ ͡°)