Wpis z mikrobloga

Płyta główna B360M PRO-VDH, dysk HDD 1TB, dysk SSD ADATA 920 SATA i teraz chciałbym dokupić sobie dodatkowy dysk. Czy jest coś o czym powinienem wiedzieć? Czy po prostu wpinam i działa? Czy do gier oraz normalnego użytku powinienem brać pod uwagę dyski M2? Sprawdziłem i mam wejście na płycie na M2, ale jest to jakby "pod" bokiem karty graficznej i się trochę cykam czy to włożę. Laik komputerowy here.
#ssd #komputery
  • 7
Czy do gier oraz normalnego użytku powinienem brać pod uwagę dyski M2?


@mlodymedyk: w grach - czasy ładowania - i w multimediach nie ma różnicy

Różnica jest w pracy na dużych plikach, różnica ogromna. W codziennych zastosowaniach i grach, prawie tej różnicy nie zobaczysz

Jak nie jest dla ciebie problemem kasa, bierz dobre m2. Natomiast jeśli nie rozrzucasz hajsu, weź ssd na sate. W codziennych zastosowaniach 1tb sata > 512gb m2
@Atreyu: Dzięki bardzo. Jeszcze tylko podpytam - czy muszę jakoś mocno sprawdzać czy moja płyta obsługuje te standardy, które podają przy M2 typu PCIe NVMe, czy nie martwić się tym i skoro jest wejście na M2 to jest ok?
@CeZiK_: Jeszcze jedno pytanie amatora. Widzę, że niektóre dyski M2 mają dwa "rowki" na wejściu, którym wpinamy dysk w gniazdo, a te nowsze PCIE NVME mają jeden rowek. Wiem, że jest napisane "supports 2280" itp, ale chcę się jeszcze upewnić. Samsung EVO pójdzie na luzie?