Wpis z mikrobloga

Aj nie jestem najlepszy w tworzeniu regularnych wpisów, ale spróbuje się poprawić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ogólnie od czasu ostatniego wpisu do października dużo nie zrobiłem ze względu na sprawy rodzinne, ale ostatni miesiąc cisne mocno i jestem zadowolony z efektów. W sumie w 1 miesiąc zrobiłem więcej niż w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Krótkie podsumowanie:
- jako, że ostatni wpis był o CSRF to wypada mi wspomnieć, że jednak wróciłem do CSRF tokena, bo przerzuciłem się z bearer tokena do cookie (ze względu na problemy przy SSR)
- ukończyłem uploadowanie zdjęć i ich optymalizacje
- ogarnąłem bull dla Node, czyli kolejki (np. po wgraniu zdjęcia sprawdzam za jakiś czas czy zostało ono użyte, jeśli nie to usuwam)
- ukończyłem dodawanie i aktualizowanie zbiórki (cała logika na #frontend i #backend z walidacją + design), możliwość dodawania wideo
- widok wszystkich zbiórek usera z linkiem do edycji
- naprawa bugów

Jeśli chodzi o połączenie next.js z nest.js to zaczyna mi się podobać. Miałem chwile słabości i chciałem z tego wyjść (szczególnie po akutalizacji nexta), ale udało się ogarnąć.

Trochę też męczyłem się z wersją produkcyjną - chciałem sprawdzić jak całość będzie wyglądać, działać i okazało się, że gryzą mi się style z komponentami material-ui. Poprzestawiane kolory, font-size itd. Ogólnie nie mogłem ustalić powodu, ale na szczęście znalazłem rozwiązanie.

Mam nadzieję, że dowioze to do końca.

Podrzucam jeden widok do oceny #design i troche #pdk

Trochę tagów dla atencji:
#startupzwykopem #programista15k #programowanie #startup
itfind - Aj nie jestem najlepszy w tworzeniu regularnych wpisów, ale spróbuje się pop...

źródło: comment_1606775509drd01dygJoy56HL9yU7VWV.jpg

Pobierz