Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam w mieszkaniu higroskopijne nawiewniki okienne zamontowane na górze okna. Mimo, że są zamknięte to jakiś tam przepływ powietrza jest jak się przyłoży rękę to go czuć i nie ukrywam, że jest to dość frustrujące, ponieważ ten ciągły acz minimalny pęd powietrza potrafi skutecznie obniżać temperaturę w sypialni. Moje pytanie jest takie, czym to cholerstwo zaizolować chociaż na czas trwania zimy? Jakąś wata?

#budownictwo #mieszkanie i może #remontujzwykopem
whoru - Mam w mieszkaniu higroskopijne nawiewniki okienne zamontowane na górze okna. ...

źródło: comment_1606770553cd2FCugIgCUxTqwhNncoCs.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@whoru: da się. Ja na zimę upycham watę. Otwórz okno i od drugiej strony będziesz miał otwory. Nie jest to też rekomendowane bo przepływ powietrza musi być - szczególnie przy wentylacji mechanicznej.
  • Odpowiedz
@whoru: aby działała wentylacja to ciepłe powietrze musi wychodzić kominem a na jego miejsce wchodzi zimne, jak lubisz pleśń w kątach czy za meblami to możesz zatykać watą
  • Odpowiedz
@whoru: jak bardzo chcesz to wata/wełna w otwory po otworzeniu okna albo taśma uszczelniająca w te otwory lub na zewnątrz, tam gdzie wlot powietrza, ale... nie polecam, chyba że lubisz wilgoć, a skrajnie grzybki
  • Odpowiedz
  • 0
@whoru u nas jedna babka zasilikonowała to i czeska sauna xd w tych które my mamy nawet jak je dasz na 0 to i tak działają na 30% ale przy odbiorach mówili nam żebyśmy w zimie ich nie zamykali wgle
  • Odpowiedz