Wpis z mikrobloga

Siemanko!
Jakiś czas temu spaliła mi się karta graficzna link z jej specyfikacją na morele poniżej. Szukam czegoś na zamianę. Nie chcę składać nowego PC, bo mam teraz inne wydatki. Chcę jedynie żeby ten komp działał tak jak do tej pory czyli żeby dało się zagrać np. w takiego Wieśka 3, World of Tanks itp. Moja specyfikacja:
Procesor Intel Core i5-4690K z wentylatorem SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)
8 GB RAM DDR3 1600MHz
Płyta główna MSI B85-G43
Zasilacz Thermaltake 530W
Windows 7 na SSD

Spalone GPU:
MSI Radeon R9 380 4GB GDDR5 (256 bit) HDMI, 2xDVI, DP (R9 380 GAMING 4G)
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-380-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-380-gaming-4g-707129/

Pisałem z prośbą do Morele aby mi polecili jakąś rozsądną kartę, a gość mi wysłał MSI GeForce GTX 1660 SUPER Ventus XS OC 6GB GDDR6. Patrząc po cyferkach to zdecydowanie za mocny i za drogi sprzęt do mojego zestawu (chyba). Myślałem o czymś typu 1050ti w okolicach 700zł. Polecicie jakąś kartę? Do tego chciałem trochę pogrzebać i:
-Wyczyścić komputer
-Wymienić pastę
-Postawić system na nowo
Jest sens to robić, czy tylko wrzucić nową kartę i korzystać?
  • 7
@Gufi1315: Znajomy zaniósł do jakiegoś kumpla serwisanta, który stwierdził że karta wygląda jak po kopaniu BTC i do niczego się nie nadaje. Próbowali ją jakoś wygrzewać czy coś (nie znam się), ale nic to nie pomogło. Komputer jej nie widzi (a kartę na podmianę tak), jedyne co to się świeci logo MSI jak ma zasilanie.

@xmadesio: Gdzie znalazłeś 1060 za 700zł? Z tego co patrzę to od 1000 się zaczynają.