Wpis z mikrobloga

Mirki,
mam dylemat.
Telewizor głównie będzie do oglądania #telewizja / #smarttv (ale do tego mam już TV BOX) / czasem #netflix , w przyszłości także do #ps5 #playstation ale to jak wyjdzie pewnie #gtavi jak będzie w #vicecity
Rozmiar jaki celuje to 65 cali.
W domu mam też #projektor epson eh tw5300 i ekran do niego, na którym oglądam wieczorem filmy. Wszystko śmiga na #amplituner #denon i nagłośnieniu 5.1 na taga harmony tav-606 v3 + sub Magnat 302a (wszystko fajnie hula z polecenia @Kylphi )

Filmy oglądam najczęściej na projektorze, a na #telewizor oglądam najczęściej TV / youtube / netflix w ciągu dnia. W tej chwili #ps4 odpalany jest różnie. Raz na TV raz na projektorze, zależy od sytuacji.
Ściana na TV jest po zachodniej stronie, prostopadle do niej jest okno od południowej strony (to okno balkonowe na całą wysokość ściany, pomieszczenie jest jasne).

Stanęło na dwóch opcjach:
1) #oled i tutaj najlepiej C9, którego już niestety nie ma i pewnie nie pojawi się. Alternatywy to CX / BX / B9 -> Który z nich najlepiej upłynniałby obraz do 120 hz? Którego najbardziej byście polecali? Wiem, że najlepiej kupić w #mediaexpert lub #eurortvagd bo to oficjalni dystrybutorzy #lg
2) Nie bawić się w OLEDy tylko kupić najtańszego 65 cali np. #tcl lub #xiaomi

Wołam @kabelodneta @MisPluszowyZWadaWymowy @filmozercyCOM @lIENll

#projektory #telewizory
  • 17
  • Odpowiedz
@utede: GX jest spoko bo konstrukcja obudowy wygląda jak obraz xD. Ale ja mam zamiar zawiesić na ruchomym uchwycie więc to nie ma aż takiego efektu i sensu. Obraz jest chyba porównywalny do CX?
  • Odpowiedz
@szcz33pan: tak, jest to w zasadzie ten sam tv i jedyna różnica jest właśnie efekt obrazu i ze uchwyt jest w zestawie specjalny do tego. Mnie to przekonało by dołożyć bo efekt na ścianie jest zajebisty
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szcz33pan: OLED będzie Ci odbijał światło i może Cię to wkurzać.

Najlepiej brać taki, żeby miał 5 lat gwarancji więc w razie screen burn / linii / pixeli wymienią Ci ekran (dają taką w Polsce?)

Jeżeli się zastanawiasz pomiędzy OLEDem a najtańszym LCD to chyba pytanie musisz zadać sobie czego potrzebujesz... Ja wiem bo obejrzałem już parę filmów na OLEDzie i po prostu do mnie to trafia.

Może jakiś QLED Samsunga?
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Jak kupisz OLEDa, to możesz mieć później problem z oglądaniem na projektorze, bo różnica kontrastu będzie ogromna. ;) Jeśli chcesz 120Hz, to obecnie szedłbym w CX ze względu na jasność ekranu. Nie patrzyłbym też na to, w jakim sklepie bierzesz, bo najlepiej załatwiać ewentualne sprawy gwarancyjne bezpośrednio u LG. Aha, no i webOS to aktualnie najlepszy system jeśli chodzi o funkcjonalność i sposób działania.
  • Odpowiedz
Najlepiej brać taki, żeby miał 5 lat gwarancji więc w razie screen burn / linii / pixeli wymienią Ci ekran (dają taką w Polsce?)


@kabelodneta: do OLEDów Sony i Panasonica można dokupić przedłużoną gwarancję producenta. U Sony w ciągu 360 dni od zakupu, u Panasonica najpóźniej dzień przed końcem 2 letniej gwarancji. Obie gwarancje jednak nie obejmują wypaleń.
  • Odpowiedz
@szcz33pan jeśli LG to CX. W tej cenie nic lepszego nie dostaniesz. Różnica między BX jest niewielka ale chyba zawsze lepiej mieć wyższy model. Jesli kasa to nie problem to możesz dopłacić do Philipsa z ambilight. Ja od rana oglądam i ustawiam CX swojego i śmiało mogę polecić. Materiały w ultra HD wyglądają świetnie.
  • Odpowiedz