Wpis z mikrobloga

PORADNIK: JAK POZBYĆ SIĘ WRAKU SAMOCHODU ZE SWOJEJ OKOLICY?

Dostaję dużo zapytań w stylu:

Ej, DerMirker, jak mogę się pozbyć rozsypującego się Poloneza spod mojego bloku i sprawić, by polskie ulice były choć trochę bardziej ładne?


Już spieszę wyjaśnić.

Nauczony kilkumiesięczną praktyką stwierdzam, że nie ma bardziej wydajnej drogi do skutecznego przerobienia wraku na żyletki niż prosty telefon na Straż Miejską. Próbowałem również jakichś skrzynek mailowych na portalach miejskich (Kraków here), ale telefon jest najszybszy i otrzymujemy zawsze potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia przez dyspozytora.

1. Wykręcasz number 986
2. Opowiadasz gdzie stoi wrak, co wskazuje, że jest porzucony (brak powietrza w oponach, rozbite szyby, śmieci wewnątrz, brak tablic rejestracyjnych, brudny, zły stan techniczny, cieknący olej na ulicę, itp)
3. Dyspozytor przyjmuje zgłoszenie, a ty odkładasz słuchawkę z poczuciem satysfakcji, ze spełnionego obywatelskiego obowiązku.

Dodam tylko, że ta procedura działa tylko, gdy rupieć znajduje się na drodze publicznej lub na parkingu, przed którym znajduje się znak Strefa Ruchu. Jeśli to teren prywatny, droga wewnętrzna lub cokolwiek innego, wtedy SM może nie odholować pojazdu, jeśli nie sprawia on bezpośredniego zagrożenia, np. cieknie olej na ulicę, co stwarza ryzyko wpadnięcia w poślizg przez inne auta, etc.

Jeśli to droga wewnętrzna, to trzeba kontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową lub zarządcą drogi.

Zaznaczam, że nie rekomenduję dewastacji wraków!

Zalecam zgłaszać po jednym złomie per telefon, w ten sposób SM zapewne poprawia sobie statystyki z łatwych interwencji, a my się cieszymy z usuniętego auta. Win-win.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia,

@DerMirker, 29.11.2020 #osiedlowykonfident
DerMirker - PORADNIK: JAK POZBYĆ SIĘ WRAKU SAMOCHODU ZE SWOJEJ OKOLICY?

Dostaję du...

źródło: comment_1606642270R0SUve0uFFddt8T3gdidec.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@DerMirker: To może odezwij się do jakiejś lokalnej grupki aktywistów (kojarzę tylko Krowoderską) i zaproponuj im stworzenie takiej apki u siebie. Pokaż zdjęcia i problem. Niech cisną ratusz. W Wawie ten system działa od 2012 roku.
  • Odpowiedz
@DerMirker: głupoty gadasz, najważniejsze, żeby nie miał tablic i tyle. Sam niedawno zgłaszałem do SM, ze na wewnętrznym parkingu wspólnoty (strefa zamieszkania) stoi takie auto i po 2 dniach nie było.
  • Odpowiedz