Wpis z mikrobloga

@MG78: Przecież właśnie na UoP przestajesz płacić ZUS po przekroczeniu pewnej kwoty składek w ciągu roku (nie pamiętam dokładnie, coś koło 15k).
Na DG pewnie też, o ile ustawiłeś na tyle wysoką składkę.
  • Odpowiedz
@MG78:
Mam mieszane uczucia. Z jednej strony w #!$%@? obciążenie finansowe, #!$%@? system emerytalny (że płacimy na obecnych emerytów, a nie odkładamy na siebie), ale jeżeli chodzi o obsługę petenta to póki co nie moge narzekać, Przez portal internetowy odpiszą, telefonicznie poinformują o nieprawidłowościach...

Słowem:
System #!$%@?, ale instytucja jakoś nie dokuczała mi osobiscie.
  • Odpowiedz
@bungaBunga: Aa bo myślałem, że chodzi Ci o to że na DG płacisz możesz płacić minimalne składki i to rocznie razem ze zdrowotną wychodzi koło 15k (nawet lekko ponad 16k).
  • Odpowiedz
Aa bo myślałem, że chodzi Ci o to że na DG płacisz możesz płacić minimalne składki i to rocznie razem ze zdrowotną wychodzi koło 15k (nawet lekko ponad 16k).


@MG78: Nie, chodzi mi o to, że po przekroczeniu progu przestajesz płacić ZUS - czyli na przykład w drugiej połowie roku nie zapłaciłem na ZUS* ani grosza. Uzasadnienie dla górnego limitu jest takie, że ZUS nie chce wypłacać mi zbyt wysokiej
  • Odpowiedz