Wpis z mikrobloga

@MG78: ja akurat z ZUSem jako przedsiębiorca nie mam negatywnych odczuć, kilka razy byłem stacjonarnie coś załatwiać i zawsze Pani potrafiła wszystko kompetentnie rozwiązać ( ͡° ͜ʖ ͡°) za to w US nigdy nikt niczego nie wie, kiedyś nawet przez internet na czacie KAS się kontaktowałem w jakiejś sprawie to mi baba się chamsko rozłączyła z konwersacji xD
  • Odpowiedz
@Skipi1111: Ja nie mam negatywnych doświadczeń z samymi pracownikami, zawsze na infoliniach trafiałem na bardzo miłe osoby. Mam problem za to z samą instytucją jako taką :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: każdy pluje do pierwszego L quattto ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i jeszcze ci, którzy odprowadzali całe życie minimalne składki i są oburzeni, że emerytura też będzie minimalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@gilotyniarz: Pisałem już kilka razy wyżej, chodzi o instytucje, nie pracowników czy jakieś konkretne osoby. Moje doświadczenia z pracownikami ZUS (kontakt tylko przez infolinię) są bardzo dobre, ale sam system jest tragiczny.
  • Odpowiedz
@gilotyniarz: Nie mam złudzeń co do tego, że na emeryturę z ZUS można liczyć.

Rezygnacja z tej instytucji to lepsze rozwiązanie niż brnięcie w piramidę. Pokrycie kosztów obecnych i przyszłych zobowiązań emerytalnych z podatków*. Przynajmniej się ludziom nie będzie mydlić oczu, że odkładają na przyszłą emeryturę bo ta w coraz mniejszym stopniu zależy od wysokości odprowadzanych składek (patrz. 13, 14 emerytury, etc.)

* - już od lat budżet ZUS się
MG78 - @gilotyniarz: Nie mam złudzeń co do tego, że na emeryturę z ZUS można liczyć.
...

źródło: comment_1606491291tyn2tC8xA3yK5GW3gyLi2p.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Rezygnacja z tej instytucji to lepsze rozwiązanie niż brnięcie w piramidę. Pokrycie kosztów obecnych i przyszłych zobowiązań emerytalnych z podatków*.


@MG78: A czym to się niby różni od obecnego ZUSu?
Jedynie chyba tym, że jest mniej korzystne - bo ZUS przestaję płacić po ok. 15k, a podatek płaciłbym przez cały rok.
  • Odpowiedz