Wpis z mikrobloga

Zauważyłem (przynajmniej u siebie w okolicy), że co skrzyżowanie/ miejsce do zawracania to różne techniki. I stąd pytanie, czy moja technika przy zawracaniu jest według was prawidłowa? Obraz po lewej to sytuacja gdy miejsca zbyt dużo nie ma (max na 2 auta), po prawej miejsce na 4 auta. Z prawnego punktu widzenia powinno się chyba zawsze robić jak po lewej stronie (bo ruch prawostronny), ale przyjęło się chyba tak jak na przedstawiam. Chociaż już parę razy ktoś stanął odwrotnie i potem musiałem jechać na skos ...
Przepraszam za mój talent artystyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polskiedrogi #prawojazdy #samochody
Nobody32 - Zauważyłem (przynajmniej u siebie w okolicy), że co skrzyżowanie/ miejsce ...

źródło: comment_1606397361ZF9c8t9JCzW7jKeNBASh6m.jpg

Pobierz

Technika jest

  • Dobra (też tak się ustawiam) 16.7% (1)
  • Zła (ustawiam się inaczej) 83.3% (5)

Oddanych głosów: 6

  • 9
@Nobody32: na niektórych skrzyżowaniach zawracanie przy lewej krawędzi "przelotki" ma taki minus, że możesz spotkać się niespodziewanie z kierunkiem przeciwnym, no i wtedy wychodzi, że to jakby zawracający stoi bardziej na pozycji "pod prąd" (a na skrzyżowaniu widocznym na screenie zdarzało się nawet, że jak ktoś zaspał z ruszeniem przy zawracaniu, to spotykał się z tymi ruszającymi prosto, których widać daleko w tle):
kokosanki - @Nobody32: na niektórych skrzyżowaniach zawracanie przy lewej krawędzi "p...

źródło: comment_1606397608i5kUmMbOQe4r2xEiLIxpdW.jpg

Pobierz
@kokosanki: @pawelpablito: Właśnie dlatego tylko ta po lewej jest prawidłowa, z tym że "miejscowi" często mają swoje przyzwyczajenia. U mnie na jednej przelotce ustawiają się jak po lewej, a za jakieś 5 km ustawiają się odwrotnie. Więc jak się ustawię prawidłowo to bym dostał niezły #!$%@? w tym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@AllOver: Ale na moim przykładzie nie służy tylko do zawracania.
@Nobody32: @pawelpablito: @GaiusBaltar:

Otóż oba sposoby są poprawne. Przepisy nie precyzują jak należy technicznie wykonać manewr zawracania (czy szerokim łukiem czy wąskim). Nie zabraniają również żadnego z tych sposobów.

Nie jeżdżę pod prąd, i uważam taką jazdę za niepoprawną.

Nie wyprzedzasz na jednojezdniowych drogach z jednym pasem w każdym kierunku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma co demonizować bo "jazda pod prąd". Jazda pod prąd
@GaiusBaltar: Jednak prawie zawsze przy szerokich nawrotkach (skrzyżowaniu) samochody ustawiają się tak jak po prawej. Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Teoretycznie jest lepszy przepływ bo auta ustawiają się w 4 miejscach a nie dwóch. Problem jest z sytuacją po lewej, chociażby parę dni temu już chciałem skręcać a nagle zawracający ustawia się nieprawidłowo. I chcąc nie chcąc też musiałem. Powinni tego bardziej uczyć na kursach bo ja sobie nie przypominam
@horizontal_vertical: A wiesz, że w jednym z odcinków, prowadzący powiedział (dotyczyło to chyba konkretnego przypadku a nie wszystkich sytuacji) że zawracający na głównej drodze nie ma pierwszeństwa. Jak będę w domu to poszukam.
Chociaż mówił, że panuje u nas nieporzadek prawny w tej kwestii
@Nobody32: Wiem. Dworak, mimo całej sympatii mojej do niego, tutaj się bardzo mylił.

Taki przepis istniał, ale został usunięty z PoRD w 1998r. Oczywiście można udawać, że usunięcie przepisu nie powoduje, że przestaje on obowiązywać, ale to lekko karkołomne...

Generalnie oglądałem ten odcinek chyba ze 2 razy nawet i pamiętam, że wypowiadał się tam mało kategorycznie, tak jakby wyrażał swoją opinię czy interpretację, ale na pewno nie stanowczo i pewnie. Co