Wpis z mikrobloga

Konferencja Oh My H@ck już jutro (27.11)!
Ostatnio wygrałem wejściówkę od @ZaufanaTrzeciaStrona za co jeszcze raz dziękuję. W związku, że posiadam już swój bilet to organizuję trochę #rozdajo i trochę pseudo #ctf . Zasady są bardzo proste! W tym poście (całym) zostały ukryte 3 flagi, wygrywa pierwsza osoba która napisze w komentarzu wszystkie trzy znaleźne. Aby nie robić zbędnego spamu to każdy ma tylko jedną szansę na odpowiedź, więc kolejne odpowiedzi nie będą brane pod uwagę.
Jeżeli do godziny 21:30 nie znajdzie się wygrany, to wejściówkę otrzyma osoba która była najbliżej prawidłowych odpowiedzi (np. 2/3 flag, 1/3 etc.). Jeżeli w ogóle nie będzie poprawnych odpowiedzi, to wejściówka zostanie rozlosowana wsród plusujących ten wpis.

Powodzenia :)

//żeby było łatwiej: flagi zawsze są w formacie <>, gdzie msg to faktyczna wiadomość, a nie losowy ciąg znaków ;)



#security #bezpieczenstwo
  • 18
@AjentSzprot: panie złoty, w sumie to częściej można by robić takie proste wykopowe ctfy, a nawet jakiś tag dla amatorów (σ ͜ʖσ) przyjemna sprawa. może @ZaufanaTrzeciaStrona by się dołączyła? poziom był w sumie wystarczający dla wielu, żeby zacząć i się tematem zainteresować.
Nie muszę już chyba pisać jak należało dojść do poszczególnych flag, ponieważ @Just666 mnie wyręczył i zdążył wytłumaczyć (choć każdy mógł mieć inny sposób dojścia)

Wszystkim którzy wzięli udział bardzo dziękuję. Poziom był dość amatorski żeby zachęcić także kompletnie zielone osoby i pokazać, że ctf'y to przede wszystkim świetna zabawa.

@rhqq: pomyślimy zobaczymy, nie wiem też czy @ZaufanaTrzeciaStrona będzie mieć czas na takie zabawy

@xiaomi_lepsiejsze: tak jak już napisała @
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AjentSzprot: no myślę, że tutaj jest świetne pole do popisu, tak jak @Forbot robi znakomitą robotę w dziedzinie elektroniki, więcej razy odwiedziłem ich strony niż gdyby tego nie robili, więc licznik im się kręci